| love_4777 a întrebat:

Imi doresc sa ma LOGODESC cu iubitul meu mi-as dori sa ma ceara el spune ca si el isi doreste mult dar ca nu stie prea mult despre asta cum as putea sa ii explic fara sa zica ca insist prea mult eu imi doresc enorm sa faca asta. el spune ca vrea sa termin liceul... dar pentru o logodna nu e necersar. eu simt asta pentru ca vreau sa raman cu el si sa imi fac o fam alaturi de el

4 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Deci tu nici macar nu ai terminat liceul. Buun, constientizezi faptul ca poate acum iti doresti o familie alaturi de el si poate peste 2 ani nici nu mai vrei sa il vezi?! big grin

| Papusik a răspuns:

Cauta pe youtube un filmulet cu o cerere de logodna.
TRimite-il spune-i cat de frumos e acel video si cat de bine sa simtit fata respectiva...
Isi va da seama ca vrei si tu asta :p.

| zayidee a răspuns:

Draga, gandeste-te mai intai daca asta va doriti amandoi, daca relatia are perspective de viitor, si asta nu doar din partea ta. Sincer logodna e mult mai frumoasa cand se savarseste odata cu taina casatoriei. Parerea mea este sa iti vezi de scoala si daca e sa fie o sa iti ceara el asta cand te vei astepta mai putin. Lasa sa decurga totul de la sine

| Scândură a răspuns:

Buna! Poti sa-i trimiti un video cu o cerere in logodna de pe youtube, si sa spui ca l-ai gasit din intamplare si ce frumos a iesit. Sau poti sa-i povestesti o cerere in logodna, asa cum ti-ai imagina tu una. Ii spui in asa fel, ca si cand te-ai plictisi si ai vrea sa aveti un subiect de conversatie. Va fi subtil si isi va da seama ce vrei tu sa faca si ce trebuie sa faca.
Sper ca te-am ajutat, va doresc sa fiti fericiti impreuna!