| RangerxD a întrebat:

Buna seara TPU
Azi este sambata. Marti a venit iubita mea la mine acasa dupa ce ii trecuse menstruatia de vreo 2-3 zile, neavand prezervativ ne-am aventurat fara cap si am avut o tentativa de a face sex care a durat cam 30-40 de secunde, iar apoi am decis ca ne putem duce unul pe celalalt la orgasm prin sex oral, repet, sex vaginal am facut cam 30-40 de secunde fara prezervativ. Eu am ejaculat abia peste vreo 20-30 de minute, fara a mai introduce penisul in vagin. Exista vreo posibilitate ca iubita mea sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea formarii unei sarcini exista insa probabilitatea de a se si realiza este foarte mica in situatia in care prietena ta are un ciclu menstrual cu durata in jur de 28 de zile. In acest caz in primele 8-9 zile ale ciclului menstrual (numarate din prima zi de menstruatie) formarea unei sarcini teoretic se situeaza sub valoarea de 5% probabilitate. Teoretic in aceste prime 8-9 zile chiar daca ajunge sperma in vagin o sarcina se poate forma extrem de rar cu totul accidental. In cazul in care nu ai ejaculat decat mai tarziu si ulterior ejacularii nu ai mai penetrat vaginul, se poate concluziona ca nu ai motive sa-ti faci griji deoarece teoretic aproape ca nu exista posibilitatea formarii si instalarii unei sarcini.

2 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Fratele meu invata sa ai mereu prezervativul la tine chiar si cand te duci sa iei paine (poate ajungi sa faci cu vanzatoarea sex in spate unde vine marfa) oriunde te duci nu plecat fara prezervativ este esential ca un pachet de servetele la o domnisoara. risti sa o lasi bortoasa si sa apara un bastard care va va manca de vii, poate ai noroc de data asta si nu ramane, daca zici ca ai ejaculat dupa 30 min e ok. grija mare data viitoare

| Dugalle a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Ai si tu putina dreptate... surprinzator.

Doar la partea cu prezervativul.