| Florin12P a întrebat:

Bună seara, TPU!
Cam de vreo 2 luni muncesc în străinătate în Elveția. Aici la locul de munca nu sunt decât eu și o alta fata de vârstă mea (20 de ani) din Norvegia. După acest timp petrecut împreună m-am cam atașat de ea, cred ca am cât de cât sentimente pentru ea. Problema e ca ea are prieten, iar eu nu știu dacă ar trebui sa ma bag sa încerc ceva sau sa stau deoparte sad
As dori totuși sa - i pun câteva întrebări, ca poate cine știe ce iese, doar ca nu știu cum sa o abordez în felul acesta. Aveți vreo sugestie, părere? Precizez ca noi comunicam doar în limba engleza.
Mulțumesc celor care mi-au citit întrebarea și celor care încearcă sa ma ajute cu un răspuns.

Răspuns Câştigător
| NAT0 a răspuns:

Dacă are prieten de ce vrei să te bagi în viața ei?
Mai sunt și alte fete. Dacă tu o desparți de prietenul ei și ea îl iubea nu prea o să mai ai tangențe cu ea. În locul tău m-aș reorienta.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Alte fete nu mai sunt? De ce vrei sa strici relatia dintre cei doi?

| Doub a răspuns:

Respectă-i relaţia şi respect-o pe ea, dacă ea e fericită, nu-i face viaţa o telenovelă

| Florin12P explică:

Mulțumesc pentru sfaturi, sunt de acord cu voi și sa nu încerc sa stric o relație.