| iAngel a întrebat:

Buna seara TPU, sunt intr-o relatie cu iubita mea de 3luni, suntem mari avem 17 ani si pentru amandoi este prima dragoste, suntem virgini amandoi, parintii nostri ne plac si ne sustin relatia, simt ca nu pot trai fara prietena mea, cu toate ca nu stiu eu daca este prima dragoste cum este iubirea adevarata, cred ca ea este cu adevarat jumatatea vietii mele.Problema este ca amandoi suntem mai timizi si am fost odata la ea am stat pana noaptea tarziu si cand am vrut sa plec acasa(ca era tarziu si sa nu deranjez, era ora 2 dimineata)am vorbit cu mama prietenei mele si am purtat o discutie despre sex, a spus ca vom face si pasul asta in relatie si nu trebuie sa ne ascundem, trebuie sa fim deschisi.
Problema este ca eu cand ma duc la prietena mea(are camera personala si stau de la 8 seara pana la 3-4 dimineata la ea) ne excitam la maxim si ea imi mai da cate o palma pe fund, mai ma tranteste, ma saruta pe ureche, pe gat si eu fac la fel, o mai iau de fund, problema este ca daca suntem amandoi virgini, sunt foarte timid sa ajung la pasul sa o dezbrac, nu stiu ce sa fac, si ea este timida(nu ne-am spus ca suntem timizi sa ne dezbracam, ar suna aiurea)nu stiu cum sa actionez. ce sa fac.

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E prea devreme.Mai asteptati sa va cunoasteti.La voi nu e inca dragoste, ci doar joaca de hormoni!

| Zenithf a răspuns:

Are dreptate si Ukraineanu, sunteti tineri, sunteti inca curati, poate nu este inca momentul. Puteti face si voi asta acum, sa intrati in pas cu lumea, dar de ce? Viata sexuala implica si o responsabilitate si de multe ori duce la schimbarea sentimentelor celor doi.
Virginitatea nu o mai fi avand aceeasi valoare ca pe vremuri, dar daca ati asteptat amandoi pana in noaptea nuntii, daca stii ca numai tu ai fost cu ea si numai ea a fost cu tine, aceasta nu poate decat sa va apropie mai tare.

| Zenithf a răspuns:

Pe de alta parte, nu este bine nici sa amanati la infinit momentul. Daca nu puteti face nunta in 1-2 ani, atunci ganditi-va daca nu-i bine sa va uniti numai in fata bisericii, iar masa si petrecerea sa o lasati pe mai tarziu, asta ca sa fiti ok inaintea lui Dumnezeu.
Sau puteti sta si fara casatorie, cum sta jumate din populatia romaniei, si vedeti cum va descurcati voi si in relatia cu Dumnezeu, daca aveti asa ceva.

| Flav a răspuns:

Ori pui piciorul in prag, ori vin eu sa ti-o dezvirginez. Ce spui, a? Tupeu, prietene! Lasa lucrurile de la sine!

| raspunz a răspuns (pentru Flav):

Urâtă chestie ai putut să spui.

| raspunz a răspuns:

Dragă iAngel,
Este foarte frumos când doi oameni descoperă viața și sexul împreună. Faptul că sunteți amândoi virgini este minunat și puteți să căpătați experiență împreună bucurându-vă de fiecare pas. Trebuie să o luați încet, să vă descoperiți corpurile reciproc și individual. Întâi începeți cu sărutări, mângâieri apoi, apoi vă puteți și dezbrăca și puteți merge mai departe cu mângâierile pe zonele erogene. Treaba asta se face progresiv, nu de azi pe mâine, pentru a crea intimitate și confort în pat. Apoi când vă simțiți amândoi pregătiți puteți să treceți la așa numitul petting, adică atingerile ajung să intereseze organele genitale. Încercați să citiți o carte despre sex de genul Tot ce ai vrut sa stii despre sex dar ti-a fost teama sa intrebi de dr Ruben, costa doar 10 ron si e scrisa bine. Asta ca sa stii de unde sa incepi, trebuie o baza teoretica. Uita-te pe poze din atlase de anatomie ca sa intelegi cum arata vulva, clitorisul, vaginul, altfel iti va fi greu sa descoperi ce zone sunt esențiale pentru plăcere la femei.
Trebuie să vorbiți ca să puteți înțelege ce anume face plăcere partenerului, telepatia din păcate nu funcționează aici. Fără rușine de corpurile voastre, dacă cineva ajunge lângă tine în pat este evident că îi place cum arăți :))
Ar trebui să iei tu atitudine, să te dezbraci tu întâi, apoi să o ajuți să se dezbrace. Nu de tot. Întâi într-o seară dai jos doar sus, rămâi topless și te joci cu sânii ei. Apoi dai jos și pantalonii, rămâneți doar în chiloți. Apoi în altă seară dai totul jos și vă jucați, iar dacă pofta e mare, o să vreți să atingeți și acele zone pe care nu ați avut curaj să le stimulați până atunci. Ea te poate masturba pe tine, tu o poți mângâia pe citoris, astfel vă veți cunoaște corpurile și veți avea primele orgasme.
Ulterior când ea va fi pregătită veți putea face dragoste pentru prima dată în vagin. Dar să știi că a face dragoste nu înseamnă numai asta, dragostea se face și manual și oral și vaginal, în funcție de ce își doresc partenerii.
Citește și răspunsul ăsta, pentru mai târziu:
http://www.TPU.ro/......-nu-vreau/
Și folosește prezervatiul.

| Bogdan1o a răspuns:

Multi sunt in aceas situatie ca tine, timizi, trebuie sa vb cu ea si sa-i spui ca esti putin timid, poate si ea va face acelasi lucru, asta nu e ceva de care sa va fie rusine, daca ajungeti sa faceti dragoste sa ai grija sa te protejezi si asa cum a spus m-am prietenei tale, trebuie sa fiti sinceri si sa le spuneti si lor
nu multi sunt in situatie voastra, in care parinti( cel putin ai prietenei tale) sunt atat de deschisi la capitolul sex
nu va fi o problema sa faceti dragoste, dar potejati-va si vb si cu parintii vostri... timiditatea voastra o puteti face sa dispara, discutati despre asta si o sa vezi...multe bafta

| sylar2007 a răspuns:

Stiu ca suna cam...dar nu exista o schema gen,, fa asta apoi asta''uitate la filme nu neaparat porno filme de dragoste care au si scene mai pasionale.de ce zic filme de dragoste si nu filme porno? e virgina nu? vrei sa fie special nu sa fie aiurea.doar nu vrei sa fi o pata neagra in viata ei sexuala...asa ca uitate la 2 filme de dragoste cu scene mai pasionale apoi fa ce simti, ia-te dupa instinct

| alafaranume a răspuns:

Fa ce ccrezi si ce simti, cand faci dragoste cu cineva nu exista reguli, de ce trebuie sa intrebi pe altii cum si ce trebuie sa faci? e exact ca intr-un joc care are farmecul lui doar daca il joci si il termini de unul singur sa te ajute careva sau sa stii deja ce se intampla deja e ca si cum ai juca cu coduri si i se ducefarmecul, trebuie sa ai anumite trairi de care sa iti amintesti cu drag peste cativa ani gen " ia uite cum eram eu atunci", cand o sa fiti pregatiti o sa vina momenrul

| Fizy93 a răspuns:

In primul rand nu fii foarte sigur ca o sa fie jumatatea vietii tale deoarece e posibil sa suferi foarte mult in caz ca se intampla ceva. Cat despre sex, nu iti fa griji, cand e sa vina ceva... o sa vina de la sine, eu cred ca la ea e pasul mai greu decat la tine, dar nu conteza, iti recomand sa nu grabesti lucrurile daca si ea e virgina (parca spunea ca tii la ea, ca prin urmare nu astepti sa se culce cu tine mai ales daca e virgina). Momentul o sa vina cand nu te astepti.
Daca ti-e frica ca nu ai experienta, nu ezita sa ma contactezi laughing sa iti dau cateva sfaturiwinking
Mult succes... aaa si apropo, PROTEJATI-VA!

| Ukraineanu a răspuns:

Gandeste-te in primul rand ca inca sunteti copii, gandeste-te ca este pacat, pentru ca nu sunteti casatoriti religios, e ceva urat in fata lui Dumnezeu, parintii tai ar trebui sa-ti spuna, nu cred ca ai vrea sa ai Canon timp de 7 ani sa nu te poti spovedi/impartasi. E ca si cum ai trai in destrabalare, in curvie. Ori cum daca tot vrei sa o faci foloseste prezervativ sa nu aveti surprize, dar te-am atentionat, e pacat!

| Teo a răspuns (pentru Ukraineanu):

Frate de unde ai scos replicile astea? te-ai uitat prea mult la Trinitas? hai sa fim seriosi nu mai e ca pe vremea lu Ceasca sa vorbeasca lumea ca vai aia sau ala o facut sex inainte de nunta.las-o balta cu teorii din astea.

| simi_2375 a răspuns:

E simplu de facut greu de explicat...te joci cu ea fix cum ai descris mai sus si in timp ce va sarutati incepi si dezbrac-o incet si delicat,fiind prima data la amandoi chiar nu stiu ce sa zic, ideea e ca trebuie sa fiti calmi toti am trecut prin asta, e ceva normal(plus daca va iubiti e ceva chiar dragut). sincer ti-as putea explica mult mai bine daca nu am fi pe un site pe net ca maine poimaine face vreun destept printscreen si te da pe FB... oricum succes

| gigoloiu a răspuns:

Da dovada ca esti barbat si fa primul pas... sa stii ca eu nu sunt timid...

| raspundlatoate a răspuns:

Fii atent.am trecut si eu prin asta, ma rog, nu eram timid. fiecare trebuie sa o faca prima oara, pentru ca nu ai cum sa incepi de a2a oara.pentru ca 2 vine dupa 1 si nu ai cum sa sari peste 1, ma rog, nu cred ca te intereseaza neaparat. vreau sa-ti spun ca cel mai bine este sa scoti cucu si sa il arati casa vezi dupa aia ce reactie are, daca chiar e timida sau daca nu cumva e o usuratica. eu asa am facut si mi-am dat seama ca nu fac bine cu cine fac.dar am facut-o pana la urma ca mi s-a sculat. sper ca te-am ajutat. funda