| forzasteaua a întrebat:

happy traba sta asa: am in clasa o fata, pe care o plac putin...sunt clasa a 9a.cum sa fac sa ii atrag atentia? Adica am mai surprins'o in ore cu o privire la mine, etc...dar cum sa fac mai multbig grin?

2 răspunsuri:
| Deeuts a răspuns:

Buna seara si tie!happy
Pai, pentru a atrage atentia unei fete, uite-te un timp la ea, si vezi daca te priveste si ea. Daca e asa, nu te mai uita la ea o vreme.N-o sa inteleaga daca o placi cu adevarat sau daca nu te intereseaza si va continua sa te priveasca, sau sa faca alte gesturi pana isi va da seama ce ai de gand.Pentru ca esti a noua,ar fi dragut sa o inviti la balul bobocilor.Dar,pana atunci,vorbeste cu ea, ascult-o, ajut-o, daca are nevoie de tine, fii mai intai prieten, apoi iubit.Fiindca fetele, la un moment dat vor sa fie ascultate de cineva, nu doar "Buna, imi place de tine, hai sa fim impreuna.".Ele vor sa stie ca se pot baza pe partener, de aceea nu fac pasul de a se cupla cu cineva inainte sa-l cunoasca si sa stie ce simte cu adevarat pentru el.Ca sa ii atragi atentia,si nu numai,mai pe scurt priveste-o un timp,apoi n-o mai privi, priveste-o iar dupa un timp(nu foarte mare), apoi n-o mai privi, vorbeste cu ea.Cel mai important lucru este sa vorbesti cu ea, s-o asculti, sa-i fii alaturi.
Ma bucur ca mai exista si baieti interesati de cum sa atraga atentia fetelorbig grin..sa ma anunti ce ai facut cu colegasmug:*

| Mircea_Dolejan_1977 a răspuns:

Ofera-i o floare, ia-ti inima in dinti si spune-i ca o placi. O fata matura o sa aprecieze asta. Stii reclama cu floarea de hartie? E o idee buna, cred, sa-i oferi una in timpul unei pauze.