| Anonimul101 a întrebat:

Buna seara, vin si eu cu o intrebare delicata. Acum cateva zile, respectiv 16 si 17 am intretinut relatii sexuale neprotejate cu iubita mea si bineinteles acum menstruatia intarzie asta fiind a 3-a zi. Situatia este urmatoarea : ejacularea s-a intamplat afara dar dupa am constatat un lichid alb si vascos care se prelingea din vagin ( ma gandesc ca este lichid menstrual sau vaginal), trecand 10 zile de la actul sexual, daca era sa ramana gravida trebuia sa prezinte macar un simptom de sarcina ( greturi, neplacere la anumite mirosuri etc) dar ea prezinta dureri de ovare, de burta de spate, sani intariti si voluminosi ( simptomele ei de ciclu menstrual ). De precizat mai este ca acum 1 saptamana a fost racita, a luat ibuprofen si paracetamol iar in data de 16 m-am masturbat de dimineata in jurul orei 10:30 iar contactul a fost la ora 20:30, 10 ore pentru lichidul amiotic.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca ciclul menstrual intarzie de 3 zile, asta inseamna ca era asteptat in 22.
Voi ati intretinut relatii sexuale in 16 si 17, cu mai putin de o saptamana inaintea ciclului,ceea ce insemna ca perioada fertila luase sfarsit si organismul fetei se pregatea sa elimine ovulul nefecundat,de unde si simptomele pe care le are in acest moment,este in faza premenstruala.
Datorita faptului ca a fost racita si a luat ibuprofen, fertilitatea ei a scazut, pentru ca acest medicament poate face mai dificila o sarcina, citeste prospectul, aici:
https://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_5804_30.09.13.pdf
Sa te uiti la explicatiile despre sarcina,alaptare si fertilitate.
Probabil te referi la lichidul preejaculator(nu amiotic),dar e bine sa stii ca acesta apare ori de cate ori organul tau e excitat,pentru lubrifiere in cazul unei posibile partide sexuale,deci masturbarea ta matinala are o relevanta relativa.
Dupa cele enumerate,sper ca ai inteles ca o sarcina e putin probabila,in concluzie, aveti nevoie de rabdare, ciclul menstrual va veni.
Si protejati-va, riscati prea mult si nu merita nelinistea si frica prin care treceti, nu?
:)

| Anonimul101 explică (pentru greece12):

Va multumesc doamna, da a fost doar o intarziere din cauza racelii, chiar in dimineata asta si-a facut aparitia

| greece12 a răspuns (pentru Anonimul101):

Perfect!
Si sa aveti grija!
happy

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, raceala si medicamentele pentru tratarea ei, nu intarzie menstruatia.
Apoi, simptomele de sarcina apar DUPA 3 sapatamni de sarcina (21 zile), nu imediat cum a avut sex si nici la 10 zile.

O sarcina se poate produce accidental cand sunt mai multe partide consecutive de sex sau o ejacularea in anterioara sexului, existand sperma pe teava, care se scurge involuntar in vaginul fetei cu conditia conditia ca fata sa fie in perioada fertila.

Recomand un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, iar pe viitor toate partidele sa fie facute cu prezervativ.

Nu am inteles ce este ala "lichid amiotic"?
La ce anume te referi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doi copii imaturi care in loc sa face ti altceva face ti sex fara sa fiti informati corect, la varsta voastră trebuia sa invațati ca sunte ti la scoală nu sa va arda de sex, cel mai bine opriti va si mai asteptati cîtiva ani pîna sa face ti sex deoarece atit tu la 17 ani si ea la 16 ani nu aveti experienta si nu stiti sa va protejati de o sarcina ne dorita. Ca sa numai spun ca sexul este pentru persoanele casatorite adica soț si soție, iar voi doi nu sunte ti soti.

| Anonimul101 explică (pentru anonim_4396):

Mai intai citeste problema mai cu atentie si dupa comenteaza, Cristi!

| IonicaLingurica2 a răspuns:

Prea mult de citit mars acas