| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara/ziua, am si eu cateva intrebari, pentru inceput vreau sa va spun ca am 13 ani jumate, intrebarile sunt :

1. O intrebare pe pentru fete, ce vedeti voi la un baiat? Ce va place la el?

2. Daca sunt timid, cum pot rezolva asta? Acasa zic : maine merg sa ma plimb, poate imi gasesc o fata pe strada sa vorbesc cu ea. Dar cand este o fata acolo, ma opresc. Nu am curajul sa intru in vorba cu ea. Incerc, doar ca nu pot. Stiu ca nu am nimic de pierdut, dar nu vreau sa o supar

3. Sa zicem ca imi voi gasi o prietena, cum ar trebui sa ii spun parintilor despre asta? Mama este foarte buna cu mine, a discutat odata cu mine despre fete. A spus : uite acolo o fata, e frumoasa. Nu are mai mult de 14 ani si nici mai putin de 12. Du-te si vorbeste cu ea. Cum credeti ca ar trebui sa ii spun mamei? Talal meu nu vorbeste despre asta cu mine nu stiu cum ca reactiona parintii. Stiu ca nu sunt obligat sa le spun, dar trebuie sa stie pana la urma, ca am o prietena sau nu. As vrea sa le spun atunci dar nu stiu cum tongue

4. Ce ar trebui sa vorbesc prima oara cu o fata cand o vad pe strada? Eu ma gandeam la : buna, cum te numesti? Ea sa raspunda, eu la fel si dupa sa intru in vorba cu ea, ii spun daca vrea sa vorbeasca cu mine, singuri. Sa ne cuboastem mai bine, ce-ar trebui sa vorbesc, ce-ar trebui sa fac?

5. Acum, cu sarutul. Dupa cat timp de "cunoastere" a unei fete ar trebui sa o sarut? 1 luna, doua? Eu abia astept acel monent, n-am avut inca primul sarut happy

6. Daca eu sunt cu 10-15km distanta de locul acelor fete, se poate tine o relatie "serioasa"? Ma duc de 3-4 ori pe saptamana pe acolo.

Cel mai bun raspuns, primeste funda. Mersi mult. Va pup. Si am uitat sa mentionez, cred. Sunt baiat

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ce iti place la un baiat difera de la persoana la persoana.Tu nu ar trebui sa iti faci probleme de genu toate se vor intampla la timpul lor fara sa iti faci planuri.Nu te arunca acum cu capul inainte daca esti prea rusinos si timid inseamna ca nu esti pregatit.Ai 13 ani si mai ai vreme.Iar despre cum sa spui parintilor indicat e sa nu mergi cu fiecare prietena la ei acasa avand in vedere ca tu incepu de pe acum sa umbli dupa fete pentru ca mult mai tarziu vei avea ceva serios

| Pool77 a răspuns:

Aloooo, gara.
Ai 13 ani, ce facem? Zbang, deja fete? laughing
Mai omule mai, tu gandeste-te logic, iti faci o prietena/iubita sa-i spunem cum vrei tu, si mai departe?
Iesiti in parc? Beti un Tedi? Va plimbati pe strada?
Lasa astea, e devreme. Stiu, iti doresti asa ceva dar inca nu esti pregatit.
Mai stai, 2-3 ani lejer si fara griji, vezi de scoala si cam aia e.
De timiditate scapi doar daca iesi din zona ta de comfort, faci niste chestii care nu sunt pe placul tau, n-am zis sa strangi gunoiul pe strada ( nu ar fi ceva placut, dar nu la asta ma refer), la ceva neplacut ma refer sa faci ceva nou, sa vorbesti cu mai multe fete, sa-ti faci prieteni noi, sa iesi afara si random sa-ti faci cunostinte si asa mai departe.
Inca esti mic, stai calm, toate la timpul lor.
Primul sarut de multe ori e banal, mai ales daca nici fata n-a mai facut asa ceva, dupa mai multe incercari vei zice ca stii cu ce se mananca chestia asta.

| marriancosmin a răspuns:

2. De obicei, nu merge chiar asa laughing De cele mai multe ori, prin prieteni comuni iti faci relatii.
3. Le spui direct, cand simti nevoia, vor fii fericiti pentru tine.
4. O poti intreba lucruri despre ea, ce ii place sa faca, etc, cauti lucruri in comun si vorbiti despre asta
5. La primele "intalniri". Sarutul nu e ca sexul, asa ca daca o saruti nu se va simtii folosita sau violata laughing))
6. Probabil.
1(desii sunt baiat) Sa stii ceea ce vrei si sa iesi cumva in evidenta(placut, bineinteles) sa nu fii ca ceilalti, freza, mers si comportament

| k800gfcgffddsrhtds a răspuns:

Ocupa-te de evaluarea nationala...ai parinti, nu ai destula iubire in viata?