| StaRmAgiC a întrebat:

O intrebare pentru fete:

Daca te-ai intelege bine cu fostul, si v-ati lua in brate ca si cum ati fi impreuna iar mai mult de atat fostul nu ar da nimic de inteles cu toate ca cei din jur va spun ca voi 2 ar trebui sa va impacati, ai incerca sa faci primul pas, in sensul sa incerci sa-l saruti?

Pentru baietii:
Daca fosta voastra prietena ar incerca sa va ia prin surprindere sarutandu-va voi cum ati reactiona? se pune faza si de mai sus, faptul ca stai mereu cu ea in brate si te intelegi bine cu ea, iar cei din jur va spun sa va impacatii iar tu nu zici nimic si fosta sa te surprinda cu un sarut"

Aici e vorba de mine si nu stiu daca fac bine sa-l iau prin surprindere cu un sarut."noi ne-am despartit din cauza faptului ca trebuia sa plece in Italia, si urma sa se mute de tot acolo" insa nu s-a mutat a revenit in Romania e in aceeasi clasa cu mine si cu timpul am inceput iar sa ne intelegem bine si acum ne luam in brate de parca suntem impreuna.
Voi ce ati face? Ce m-ati sfatuii?

Răspuns Câştigător
| killer007 a răspuns:

Anca. Nu e corect ce spui. Poate e tipul de baiat caruia ii pare rau dar tine in el, ori orgoliul, sau poate vrea sa para indiferent. Deci ea daca ii va spune ca va iesi in oras el ii va spune acele sfaturi prietenesti dar in adancul sufletului il va durea. Eu am facut de multe ori asa, cu toate ca incercam sa ii dau de inteles ca ma doare dar eu spun ca nu. (i-a placut foarte mult, ba chiar s-a intors la mine). Deci simpaty m-ai bine ai discuta cu el sau... nu stiu, dar totusi nu il lua tu in brate, stai la 2 metri si vezi daca se apropie de tine si o face el. Eu cel putin nu as tine o fata in brate fara sa tin cat de cat la ea. (Scuze pentru contrazicere Anca dar... asta e parerea mea:*)

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca despartirea ar fi din motive prostesti, din orgolii as accepta sarutul si as raspunde. Dar daca despartirea a fost pentru ca fata m-a inselat as respinge-o. Daca fata ar arata ca tine mult la mine as fi de acord sa ne impacam si sa fim impreuna.

| Anca a răspuns:

Eu zic sa nu-l saruti.
Fii fata desteapta si fa-l sa te doreasca din nou, sa caute el sa te recucereasca.
El trebuia sa plece, nu? El trebuie sa incerce sa salveze relatia voastra daca isi mai doreste.
Incearca sa-i zici intr-o zi, ca vai te-a invitat unu din oras, etc ...Sa vezi cam ce fata face.
Daca inca tine la tine, nu ii va conveni. daca vrea doar sa te tina din cand in cand in brate fara motive : iti va da sfaturi prietenesti.
Asa poti afla cam ce-i in capul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic ca bineinteles, sigur ca da.indubitabil,irefutabil si evident.pai cum dara?