| StaRmAgiC a întrebat:

O intrebare pentru fete:

Daca te-ai intelege bine cu fostul, si v-ati lua in brate ca si cum ati fi impreuna iar mai mult de atat fostul nu ar da nimic de inteles cu toate ca cei din jur va spun ca voi 2 ar trebui sa va impacati, ai incerca sa faci primul pas, in sensul sa incerci sa-l saruti?

Pentru baietii:

Daca fosta voastra prietena ar incerca sa va ia prin surprindere sarutandu-va voi cum ati reactiona? se pune faza si de mai sus, faptul ca stai mereu cu ea in brate si te intelegi bine cu ea, iar cei din jur va spun sa va impacatii iar tu nu zici nimic si fosta sa te surprinda cu un sarut"

Aici e vorba de mine si nu stiu daca fac bine sa-l iau prin surprindere cu un sarut."noi ne-am despartit din cauza faptului ca trebuia sa plece in Italia, si urma sa se mute de tot acolo" insa nu s-a mutat a revenit in Romania e in aceeasi clasa cu mine si cu timpul am inceput iar sa ne intelegem bine si acum ne luam in brate de parca suntem impreuna.

Voi ce ati face? Ce m-ati sfatuii?

Răspuns Câştigător
| 31957319 a răspuns:

Cazul meu : trecand printr-o experienta similara ( doar ca ea m-a inselat dupa 6 ani ) nu i-am facut nimic, chiar daca locuieste la 2 strazi de mine. Daca m-ar saruta prin surprindere, capul i-ar sta unde ii stau picioarele.
Cazul tau : nu te lua dupa bacemi ( nu am nimic cu tine, dar iti vad raspunsuriile, prea romantic, nu prea merge )
Vrei sa il faci sa fie dupa tine, trebuie sa fi indiferenta.
Il saluti, vorbesti cu el, dar incearca sa fi un pic ( ca si cum el pentru tine ii doar un coleg normal ) mai rece.
Caci ii vei trezi interesul.
Dar asa el stie ca te are.
Si mai ales daca a fost pe afara, ii mai calit, sa zic asa.
Sigur merge.
Daca nu inseamna ca nu te vrea.
Iar tu te chinui sa il ai.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fa tot ce poti sa fiti impreuna. Atata timp cat el iti arata ca inca tine la tine si tu inca il placi nu are rost sa stati despartiti. Du-te la el, ia-l in brate, saruta-l si spune-i ca il iubesti.

| Cryssy a răspuns:

Stai sa iti spun ce as face eu. As vorbi cu el (undeva unde sa fim doar noi 2, singuriwinking ) despre sentimentele mele, l-as intreba daca mai simte ceva pentru mine. Deci spune-i ce simti! Pentru ca daca nu o vei face vei regreta! Numai bine!

| StaRmAgiC explică:

Bacemi dar o fata mi-a zis sa nu fac asta.Desi eu vreau sa fac asta.
Apoi nu vreau sa cad de disperata. Dar apoi daca el nu face nici un pas si as astepta mult si bine.
Si ma gandesc ca n-as fii prima si nici ultima fata care incearca sa faca primul pas.Imi e putin c-am frica.
Si nu pot sa ii spun te iubesc asa pur si simplu.