| wannabeyourlover a întrebat:

Buna si la multi ani! :* Am o problema urgenta, baiatul pe care il placeam si cu care ma intelegeam perfect si-a facut o noua iubita si desi stiu ca nu pare deloc frumos ceea ce vreau sa fac, vreau cumva sa-i fac sa se desparta...Desi o sa ma judecati, consider ca e spre binele lui, tipa aia doar se foloseste de el si chiar l-a si inselat cu mai multi baieti insa el nu vrea sa creada chestia asta. Eu chiar il iubesc si imi faceam sperante enorme pana sa aflu ca sta cu ea, vorbeam mereu cu el pe fb si ne intelegeam perfect, era evident ca gandim la fel si e o chimie buna intre noi, chiar i-am propus sa ne intalnim, sa ne cunoastem personal, doar asa ca amici, si chiar i-am zis ca nu vreau sa se certe cu iubita din cauza mea, si el a zis sa stau calma, ca ne descurcam si ca pana la urma rezolvam noi, semn ca nici el nu tine chiar asa mult la ea. Si de la o vreme chiar nu inteleg ce se intampla cu el, inainte vorbea cu mine pe chat cu mare placere, glumeam ne trimiteam pupici, il faceam sa rada, dar acum nu stiu de ce dar parca a devenit mai rece, nu imi mai raspunde la mesaje, desi like imi da la toate pozele si culmea ca inainte nu prea o facea, chiar l-am intrebat intr-o seara daca e suparat ca asa imi da impresia si el a zis ca nu, ca mi se pare. Nu stiu ce sa mai cred...Stiu ca o sa-mi ziceti s-o las balta si sa-l uit, dar pur si simplu nu pot, oricat as incerca ceva ma trage mereu la el si pur si simplu nu pot sa mi-l scot din minte. El chiar este baiatul perfect pentru mine, cu absolut niciun baiat nu ma inteleg cum ma intelegeam cu el, cand vorbeam puteam sa fiu eu cum se spune, fara sa ma ascund, fara nimic, sa spun liber ce gandesc si sa fiu surprinsa ca si el e la fel. El e singurul langa care as putea fi complet fericita, sincer! Conteaza bineinteles si faptul ca pe ea o vede zilnic deoarece invata la acelasi liceu si au prieteni comuni, dar desi vor sa para mega indragostiti se vede ca sunt falsi. si nu stiu, as vrea prin vreo metoda discreta, fara sa se afle ca am fost implicata sa-i fac sa se desparta, asa fiind mai bine pentru toti 3. Deci ce imi sugerati sa fac? Multumesc anticipat si cel mai bun raspuns primeste o funda frumoasa asa ca de inceput de an happy V-am pupat! :*

12 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Buna! La multi ani si tie! Daca chiar il iubesti cu adevarat eu zic sa astepti sa se desparta de acea fata nici nu te poti baga intre ei ca sa-i desparti. Ai rabdare ca asa e cel mai bine. :*

| Lawliet14 a răspuns:

Ti-as fi sugerat inainte sa fii cu el!

| Hakuouki a răspuns:

Mai bine pentru voi 3 sau mai bine pentru tine? Deci esti o pustoaica ce isi traieste viata pe net, nu are multi prieteni si primul baiat care ii vorbeste frumos este alesul ei. Patetic. Daca te vroia pe tine, nu era cu alta. Ca baiat te prefera pentru discutii, pentru prietenie sau doar ca sa te foloseasca. In fine, crezi ce vrei. Pentru mine esti doar penibila.
PS: Ce simti tu nu este iubire. O fata care iubeste nu ar incerca sa-l desparta de cea langa care este.

| wannabeyourlover explică (pentru Hakuouki):

Te rog nu te supara, dar nu cred ca stii tu mai bine decat mine daca ceea ce simt pentru baiatul ala este iubire sau altceva. Cand iubesti pe cineva lupti pentru acea persoana, nu o lasi asa pur si simplu balta. Daca nu tineam la el nu ma mai stresam atat in legatura cu relatia lui cu aia si ii dateam...incolo, pe multi baieti pe care ii placeam dupa ce am aflat ca au iubite i-am uitat, dar am mai zis ca in cazul astuia e o situatie mai speciala...si sincer chiar nu-mi place sa vad cum e prostit de boccia aia. Vorba aia, ''in dragoste si in razboi totul e permis''.
Si stai linistit ca viata mea decurge bine si in afara ecranului iar prieteni intr-adevar, n-am foarte multi, dar nici n-am nevoie. Am putini dar buni.

| Hakuouki a răspuns (pentru wannabeyourlover):

Observa draga mea copila ca nu sunt singurul care iti spune asta.
Si nu mai lua in desert chestia cu "in dragoste si in razboi totul este permis" pentru ca nu ai habar nici ce este dragostea nici ce-i razboiul.
Esti doar o copila rasfatata care nu stie sa ofere libertatea cuiva doar pentru ca nu este in stare sa piarda in fata alteia (jignirile la adresa ei imi arata frustrarea ta). Esti atrasa de el, poate...dar nu vrei sa-l pierzi in fata acelei fete, asta este problema.

| wannabeyourlover explică (pentru Hakuouki):

Ok, atunci explica-mi tu ce inseamna dragostea. Intr-adevar, poate nu e chiar iubire d-aia ca in filme, sa fim in stare sa ne dam viata unul pentru altul sau alte chestii d-astea, insa ce e si ce stiu sigur este ca eu chiar tin din suflet la el si tot ce incerc sa fac e spre binele lui, sa deschida odata ochii. E mai mult decat evident ca aia nu il iubeste din moment ce l-a inselat cu atatia, inainte de toate si de posibilitatea de a-mi fi iubit, imi este prieten si mi se pare nedrept sa-si bata asa cineva joc de el.Si stai calm ca n-am de ce sa fiu frustrata sau invidioasa pe aia, aceste jigniri cum le numesti tu i le adreseaza mai toti, eu chiar am fost finuta in comparatie cu felul in care este criticata de ceilalti. Te rog frumos nu mai iti da cu parerea daca nu stii complet situatia si toate detaliile!

| Hakuouki a răspuns (pentru wannabeyourlover):

Nimeni de aici nu stie toata situatia si totusi le ceri tuturor parerea. Dar cine nu este de acord cu tine, sa taca, corect?

| Voidwithin a răspuns:

Inseamna ca ori e prost ori tu nu ii cunosti deloc.
Iubirea se face in timp ce simti tu acum e atractie.
Daca il iubesti ii respecti decizia.
Libertatea e cea mai ''pura'' dovada de iubire.Dar dupa cum ziceam tu nu-l iubesti ci esti atrasa.

| TanteMarianne a răspuns:

Uite iti inteleg situatia si stiu cum te simti (de fapt imi imaginez si am trecut )
intrebare esti sigura ca nu zici totul numai pentru ca esti nervoasa? poate ei 2 chiar sunt indragostiti pe bune si nu-s falsi.
uite sa-ti dai seama dupa acest site cu zodi ca te inseala cu cealalta tipa(trebuie sa stii zodia baiatului ) :
http://teen.unica.ro/......zodie.html

daca te place in functie de zodia lui :
http://www.unica.ro/......-lui-29355

de despartit 2 persoane este totusi greu! ai putea sa vorbesti cu el odata, in secret intre 4 ochi.
sau uite varianta asta :

Eu te sfatuiesc sa-i intanzi o capcana. Pentru inceput, poti sa-ti faci un id fals de baiat, cauti niste poze mai incantatoare. apoi incerci sa o abordezi, ii dai intalnire, iar daca ea accepta, roaga-l pe pr tau sa te insoteasca la intalnire.
sau
cand el vorbeste cu o amica ii faci poza si ii arati poza cu ei doi vorbind fetei pe care vrei s-o desparti si ea va crede ca o insala baiatu' si se v-or isca discutii si certuri!
totusi ar trebui sa lasi acest lucru, poate momentan nu-ti dai seama ca se potrivesc si ca el e cu ea fericit. probabil ca daca te-ar fi placut cum spui tu nu ar fi facut asa ceva.
doi la mana daca tipul nu-i fericit cu ea asa cum era cu tine s-ar intoarce la tine!
eu in locul tau m-as da batuta si as astepta daca se intoarce tipul, situatile de genul asta pot sa te duca uneori si in eroare(adica sa nu-ti mai dai seama ce se intampla )
uite si niste trucuri daca nu-ti merge planul si daca te simti ranita la suflet :
1.incearca sa-ti gasesti mereu o ocupatie!
Gandeste-te, daca ai o rana fizica, ea se inchide dupa o vreme, daca ii dai pace. Daca o tot deranjezi si o sacai, se va deschide din nou, se va vindeca mai greu.

La fel si dupa o despartire. De fiecare data cand il bagi in seama pe tipul, ti se deschide aceasta rana.

Pentru o relatie care a durat mai mult de 6 luni, cercetatorii au descoperit ca e nevoie de o perioada intre 3 si 6 luni pentru a te vindeca complet.

cel mai bine este sa uiti de el, stii doar mai bine singura, dar fericita decat impreuna dar trista!
oricum bafta!
:D

Răspuns utilizator avertizat
| Tovarăşiemăligă a răspuns:

"desi vor sa para mega indragostiti se vede ca sunt falsi" chiar te scarpină aşa tare?

| Robert_Alex_1997 a răspuns:

Sincer, un baiat cand tine la o fata poate sa fie 10 o alege pe ea nu te iubeste fata mea un baiat simte cando fata il iubeste sau tine la el nu desparte u oameni lasa-l 2sap 3 sap si o sa te sune si o sa roage de tine is baiat si vagabont si cum vrei u le stiu pe astea, lui i place sa fie cu toate stai frumos pe banca ta