| anonim_4396 a întrebat:

Buna, si rog necunoscatorii sa se abtina de la comentarii.
Am si eu o problema, menstruatia mi s-a incheiat acum 4 zile, de atunci am avut scurgeri maronii.
Azi m-am masturbat fara sa introduc ceva in vagin, ci pur si simplu prin strangere de picioare drept excitare.Pe hartie am observat cateva firisoare de sange, nu stiu daca rosii deschise sau mai inchise, nu mi-am dat seama.Ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Sunt resturi de sange oxidat (de aici culoarea maro) ramase de la menstruatie, cel mai probabil.

| AAme23 a răspuns (pentru dullcat):

Pe mine m.a speriat mai tare faptul ca am " sangerat" dupa mast.

| dullcat a răspuns (pentru AAme23):

Vaginul este format din muschi care se contracta si se dilata.Automat cand ai strans picioarele ai incordat si muschii vaginului, de aceea a mai iesit lichid specific. Daca faci la fel chiar in timpul menstruatiei vei observa acelasi lucru.Sigur ai observat deja asta cand esti in perioada respectiva si stranuti.laughing

| AAme23 a răspuns (pentru dullcat):

Multuuu :*

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa putem ghici ce ti s-a intamplat, avem nevoie sa stim mai multe informatii: cati anisori ai, ciclul este la debut sau sunt ani buni, daca ai avut sex neprotejat in trecut, cat de des te marturbezi si ce bagi inauntru?

| AAme23 a răspuns (pentru Violleta2022):

21, de ani buni, n am avut contact neprotejat si am specificat ca nu am bagat nimic. Nu foarte des

| Violleta2022 a răspuns (pentru AAme23):

Te sfatuiesc sa mergi la ginecolog, fiindca aceasta sangerare nu este normala, putand fi provocata de o rana pe colul uterin. de chisturi ovariene ori chiar tumori uterine.
Sper sa fie doar o sperietura, dar mai bine te asiguri ca nu-i nimic grav.

| AAme23 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am fost la gineco inainte de anul nou, ma cam indoiesc sa fi aparut tumorile sau chisturile intr-un timp atat de scurt.Dar multumesc foarte mult, o sa tin cont

| AAme23 a răspuns (pentru AAme23):

Adica, la contact sexual nu mi se mai intampla nimic, ma gandesc ca de era o rana pe col, sangeram si la contact

| imiplacepepsi23232 a răspuns:

Sigur nu te-ai sters la cur prea tare?