| Lamaie_6442 a întrebat:

SPer ca aveti rabdare sa cititi totbig grin.deci mi-e imi place de un baiat.
Vorbesc ff mult cu el pe mess
Astazi m-am intalnit cu el afara si m-a luat in brate
De foecare data cand ne vedem afara ma pupa pe obraz, etc.
Numai ca mereu el este cu prietenii lui si nu pot sa-i zic ca il placstraight face
Oricum nu este o simpla prietenie intre noi dar nici iubiti nu sunttem.
Nu inteles.as vrea sa-i dau de inteles ca vreau sa fiu cu el si as vrea sa ma interebe el chestia asta
nu stiu ce naiba mai asteapta pentru ca vorbesc cu el incontinuu de 3-4 saptamani.Il iubesc ff mult si as vrea sa-i dau de inteles asta.1.Cateva idei cum sa fac asta?
2.Credeti ca ma place?
3.As fi bine sa-l invit undeva sau ceva de genu? vreau niste sfaturi va roog mult. Dau funda la cine ma ajutahappyhappy.

Răspuns Câştigător
| Marya6329 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci sa ii spui in fata ca il placi, sau daca te mai ia in brate pur si simplu saruta-l, daca esti timida de preferabil daca sunteti doar voi doi si da cred ca te place din cate mi-ai spus

6 răspunsuri:
| consiliera a răspuns:

Cred ca ori e timid ori te tine la distanta.Prinde o ocazie cand e singur(sau il chemi tu deoparte)si discutati.Mai lasati mess-ul sau mesajele pe telefon ca va face cocalari de net.Nu ai de unde sa stii ce e cu el pana nu discuti.Nu lua nici decizii pripite.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Pai, daca doar cu tine se poarta asa, ori tine la tine ca la o "cea mai buna prietena" ori chiar te place. Cum sa-i zici? Cheama-l undeva sa fiti doar voi 2, si exprima-i sentimentele tale. Spune-i ceva de genu
"pf. eu te plac pacat ca tu nusad" asta il va face probabil sa reactioneze si sa recunoasca daca te place sau nu.
Succes si o zi buna!happy

| Frumushica96 a răspuns:

Pai asta ar fi fost sa-i spui tu dar daca tu vrei sa faca el primul pas chiamal tot timpul afara la ingetata la o prajitura si pana la urma o sa se prinda el si poate daca te place va face el primul pas si te va intreba asa ca ce sa mai zic mult succes si multi pupicikiss

| IloveDamon a răspuns:

In prima faza poti sa-i zici " hey, ti-e sete? Vi cu mine la un suc?" daca accepta imediat inseamna ca te place. La suc puteti discuta si ii poti spune, nu uita ca in ziua de azi nu mai e anormal sa faci tu, fata, primul pashappy Ii spui ca-l placi si mai departe depinde si de el. Sper ca te-am ajutat! happy Bafta multaa! happy

| anonim3_9723 a răspuns:

1:daca aveti o prietena comuna, o pui pe ea sa il intrebe pe ocolite de cine ii place si ea iti va zice tie. daca da, ii spui prietenei sa-i zica ca a auzit ca si tie iti place de el *povesti*. sfarsitlaughing

| costescucristian a răspuns:

Daca sunteti cei mai buni prieteni de preferat este sa nu`i spui asa ceva ca se va ajunge la suferinta, cel putin unul dintre voi va suferi din aceasta cauza, dar daca sunteti doar amici incearca sa-i dai de inteles si in loc sa-l lasi pe el sa te pupe pe obraz-saruta`l u pe gurita si vezi ce iasa si de acolo te descurci tu. Bafta!