| R9kitty a întrebat:

Stau cu un tip de o luna si 2 saptamana., si ne'am cunoscut printr'un prieten. Chiar in ziua aceea ne'am si,, cuplat", asa ca nu stiu daca m'a placut cu adevarat. Dupa tot acest timp, nu simt ca il iubesc. Este normal? Intreb asta pentru ca ma simt foarte bine cu el, vorbim zilnic si tzin la el.adica atunci cand era sa ne despartim m-am intristat si chiar nu vroiam sa il pierd. Dar simt k nu e iubire. Mai ales ca el nu stie sa imi fie prieten, e doar iubit. Si nu imi place asta deloc. Ce as putea face? Credeti ca daca mai continuam asa o sa am de suferit la final? Mersii:*

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce de nu porți o discuție deschisă cu el despre aceste aspecte?
Trebuie să vă împărtășiți bunele și relele atâtat timp cât formați un cuplu.
Pa, pa.

| telluno a răspuns:

Buna kitty,
In viata noastra, mai ales in viata de cuplu cel mai bine este ca toate sentimentele sa vina pe parcurs usor.
este ca si cum am manca dintr-o punga cu pufarine ( daca mananci una cate una, nu e mai saturi si ai tot manca. In schimb daca mananci cu pumnul te saturi repede).
Lasa sentimentele sa vina usor usor, nu da totul deodata.
Ai grija de tine. kiss :*

| simobandita a răspuns:

Iubirea nu inseamna doar prietenie, iubirea este un sentiment unic, cand iubesti simti ca esti in stare sa faci orice pentru persoana respectiva. poate in viitorul tau ai sa intalnesti o astfel de iubire si atunci ai sa stii... daca nu esti sigura pe sentimentele tale nu are rost sa mergi mai departe...