| Bebbe a întrebat:

Am un prieten de 9 luni si incep sa nu mai tzin asa mult la el, dar totusi mi se intampla cand simt ca il iubesc si uneori simt ca nu il iubesc, ce credeti ce ar trebui sa fac sa i dau liber sau nu...

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O relatie inseamna sa-ti placa la fel de mult sa daruiesti pe cat iti place sa primesti. Daca tie nu-ti place sa daruiesti, atunci mi se pare ca totul este in zadar.
De ce multe care incep bine ajung sa se sfarseasca prost? Eu cred ca totul provine de la o criza de ordin spiritual, datorita faptului ca L-am scos pe Dumnezeu din viata noastra. Citeste 1 Corinteni capitolul 13.
Domnul sa fie cu tine.

| lovegirl15 a răspuns:

Tu trebuie sa stii daca vrei sa-l parasesti sau sa ramai cu el. Fa-ti ordine in ganduri, gandeste-te bine ce decizie vei lua, pentru ca vei putea regreta dupa aia.Ar fi bine totusi sa-i spui si lui care sunt sentimentele tale.Stii cum se mai spune:intr-o relatie partenerii isi spun totul. Spune-i ca sa stie la ce sa se astepte, nu-l minti.Fii sincera cu el, ca sa stie la ce sa se astepte.
Iar tu nu te grabi sa iei o decizie, ia-o cu mult calm si rabdare si nu actiona pana nu esti sigura de sentimentele tale.Vei putea regreta pe urma, si amandoi veti avea de suferit

| mihaibrasov a răspuns:

Nu stiu, consulta-ti inima si vezi ce-ti zice.

| antoneta a răspuns:

Ia-ti o vacanta, relaxeazate, vezi ce vrei, ce iti trebuie, nu te folosi de iubirea si increderea cuiva, doar ca sa nu fii singura

| madalinutza a răspuns:

Heybig grin
eu te sfatuiesc sa nu-l parasesti ca dupa aceea o sa-ti para rau si o sa plangi pentru el...sad

| AnDrEeA8039 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa va desprtiti o perioada ca sa-ti faci ordine in minte si ca sa-ti dai seama ce e de facut!