| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 ani am cunoscut un baiat, eu am 17 ani iar el are 22 mi-a, placut de el atunci. adica vroiam sa stau cu el... eu pana atunci nu mai avusesem prieten. Faza e ca el trebuai sa plece din tara. adica el acum e in alta tara vine doar in vacanta de vara acasa. Mai tot timpul am vorbit pe mess si am inceput sa ne certam, ne'am certat de vre'o 3-4 ori in astea 3 ani.Vara asta cand a venitiar in tara, nu mai vorbisem cu el de 5-6 luni si am inceput sa stam pe afara. sa radem, glumin, impreuna:X.Am avut niste arhive de atunci pe care le-am citit acum 1 luna si ceva, mi-am dat seama ca noi ne certam mai mult din cauza ca mie imi placea de el si nu stiam cum sa reactionez.Problema e ca mie si acum imi place de el dar nu vreau sa mai afle, nu vreau sa mai stric prietenia dintre noi pentru asta. Vorbim zilnic pe mes si nu stiu cum sa ma comport sa nu'i dau de inteles ca il plac iarsad. Ce ar trebui sa fac?big grin

5 răspunsuri:
| Laura1102 a răspuns:

Incercarea moarte nu are
Deci poti incerca ceva cu el poate o fi de bine
Daca nu iese nimic inseamna ca destinul tau nu este sa ai o relatie cu el
Ar trebui sa fi tu insati sa nu te panichezi la ori ce
Sa lasi lucrurile sa vina de la sine
El este destul de matur la 22 de ani si daca va vrea o relatie cu tine va incerca

| AlexandraHNY a răspuns:

Da daca il placi de ce nu incerci ceva? faceti in asa fel incat sa vina inapoi.sasi gaseasca un job aici...happy si sa ramana in tara...

| Anonym2013 a răspuns (pentru AlexandraHNY):

Mersi pentru raspuns...dar, nu stiu, momentan nu prea vrea sa se intoarca in tara decat in vacante. Vreau sa fac in asa fel in cat cand vorbim pe mess sa nu isi deaseama ca imi place, mai bine sa creada ca il cred un fratehee hee ceva de genulbig grin

| Biancaseba a răspuns:

De multe ori, oamenii nu isi arata sentimentele reale.Deci e posibil sa sa aiba si el sentimente. Da i de inteles cate ceva, treptat si vezi cum reactioneaza! TRebuie sa traim din plin, o viata avem iar a iubi e magnific!

| Anonym2013 a răspuns:

Multumesc fetelor:*