| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Stiu ca o sa vi se pare o situatie ciudata, poate tipica, dar am nevoie de sfaturile voastre obiective.
Am in liceu un profesor de religie(nu fac cu el)in varsta de 26, maxim 27 de ani si nu este insurat.Eu am 18 ani.Pana acum nu i -am dat nicio importanta, dar de vreo 2 saptamani a inceput sa -mi atraga atentia mai mult decat trebuie.Este foarte dragut si placut in general de fete.Am inceput sa-l salut zilnic, ma duc la cancelarie cu diferite pretexte numai sa-l vad, Zambesc automat si simt fluturasi in stomac.Cand il salut, uneori imi zambeste, alteori ma priveste fix cateva secunde.Eu mereu ii zambesc cand il salut.Ieri ne-am intalnit pe drum, eu mergeam spre casa, el se ducea la scoala, l-am salutat, mi-a raspuns, a zambit si a ras putin.In general cand mai trec fetele si il saluta, mai zambeste asa, dar inainte nu mi zambea deloc, adica ne salutam si atat. Voi ce ce credetit? Ca si-a dat seama ca il plac oarecum? Si oare zambeste din aceasta cauza? Ma gandeam ca data viitoare cand il mai intalnesc in drum, astfel sa nu fim nici in liceu, si sa fim doar noi sa il salut si sa -i cer numarul de telefon.Stiu ca poate pare deplasat, ca e prof in scoala mea si ca ar fi putin interzisa o relatie intre noi, si ar trebui ascunsa, dar este un barbat cult, sarmant politicos, iar eu
ma simt destul de matura emotional incat sa pot avea o relatie cu el.Astept parerile voastre, eu poate privesc subiectiv lucrurile, dar parca nici nu pot sta asa fara sa fac nimic, ci doar sa-i zambesc.Astept ideile voastre.VA MULTUMESC!

3 răspunsuri:
| lays a răspuns:

Nu-i cere nr de tel asa deodata,, mai asteapta.baga-te in seama cu el, intreaba-l diverse chestii si vezi unde ajungeti cu discutia.ca s-ar putea sa te faci de cacao daca ii ceri nr din prima.si dup-aia cine nu mai poate da ochii cu elbig grin? ai ghicit! tuu! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Complicata situatia. cred ca ar trebui sa ii faci niste avansuri...sa vezi cum raspunde la ele. depinde si de ce vrea el de la tine. incearca asa si vezi daca raspunde la avansurile tale.actioneaza prudent si cu cap poate pana la urma iese ceva...nu se stie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite de asta vor multi sa se faca profesori laughing)

bine ca se preda pedagogia si la mine la facultate big grin