| Vecina a întrebat:

Am in liceu un profesor de religie(nu fac cu el)in varsta de 25, maxim 26 de ani si nu este insurat.Eu am 18 ani.Pana acum nu i -am dat nicio importanta, dar de vreo 2 saptamani a inceput sa- mi atraga atentia mai mult decat trebuie.Este foarte dragut si placut in general de fete.Am inceput sa-l salut zilnic, ma duc la cancelarie cu diferite pretexte numai sa-l vad, zambesc automat si simt fluturasi in stomac.Cand il salut, uneori imi zambeste, alteori ma priveste fix cateva secunde.Eu mereu ii zambesc cand il salut.Ieri ne-am intalnit pe drum, eu mergeam spre casa, el se ducea la scoala, l-am salutat, mi-a raspuns, a zambit si a ras putin.In general cand mai trec fetele si il saluta, mai zambeste asa, dar inainte nu mi zambea deloc, adica ne salutam si atat. Voi ce ce credetit? Ca si-a dat seama ca il plac oarecum? Si oare zambeste din aceasta cauza? Ma gandeam ca data viitoare cand il mai intalnesc pe drum, astfel sa nu fim nici in scoala, si sa fim doar noi sa il salut si sa-i spun sentimentele mele.Stiu ca poate pare deplasat, ca e profesor, dar nu vreau sa ajung sa fac o pasiune prea mare pentru el si sa-mi fac sperante false.Macar daca ma refuza voi sti ce am de facut.

Si ca ar fi putin interzisa o relatie intre noi, si ar trebui ascunsa, dar este un barbat cult, sarmant politicos, iar eu

ma simt destul de matura emotional incat sa pot avea o relatie cu el.Astept parerile voastre, eu poate privesc subiectiv lucrurile, dar parca nici nu pot sta asa fara sa fac nimic, ci doar sa-i zambesc.Astept ideile voastre.VA MULTUMESC!

7 răspunsuri:
| ILoveYouMore a răspuns:

Daca chiar il placi cheaa-l intr-un loc mai retras si ii spui uite asa:
-"Te-am chemat aici a sa iti spun ceva. Stiu ca s-ar putea sa sune deplasat, dar eu te lac cu adevarat si daca si tu ma placi catu-si de putin te rog spune-mi, daca nu asta este. Atat am avut de spus, te rog sa nu razi de mine, dar eu chiar cred ca daca si tu ma placi indiferent de diferenta de 6 ani, cred ca ne-am putea intelege foarte bine." Eu asa as zice. Fundita?

| danielacs a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca nu e profesorul tau chiar nu ar fi nici o problema sa aveti o relatie, pentru ca eu am doua colege care sunt iubitele a doi profesori de sport dar noi nu avem ore cu ei si pana acum nu a comentat nimeni nimic! Nu stiu cum e la tine in liceu dar daca e la fel ca si la mine eu zic sa sari pe el :p

| ely92music a răspuns:

Pai spune-i ce simti. DACA merita intr-adevar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisi cauta un baiat de varsta ta.Profu e un amarat nu are bani nici de suc. Lasa prostiile, omul ala este un indoctrinat si iti zic din experienta profesorii nu sunt altceva de cat simpli oameni. Pe tine te atrage mai mult statutul lui in scoala, daca il cunosteai in alta parte nici nu-l bagai in seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti foarte proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti nebuna poate sa calugarit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o idee...prefate ca nu esti buna la religie.esti pe punctul de a pica.si roagal sa va intalniti in afara orelor pentru meditati.la o cafenea de ex.si atunci nefiind la scoala poate face si el un pas.eu cred ca ii place de tine.succes