| Deiia07 a întrebat:

Stiu ca suna ciudat ceea ce o sa scriu in continuare dar simt nevoia astasad. Am facut dragoste cu cineva pentru prima data acum 3 saptamani, cu prezervativ. Dar de atunci mie cam frica sa nu se fii intamplat ceva, acum ar trebui sa-mi vina ciclu. S-ar putea sa-mi intarzie datorita ca am facut-o recent pentru prima data sad? multumesc:*

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Dacă ați utilizat corect prezervativul nu ar trebui să fie probleme. Întârzierea se poate datora stresului, căldurii etc.
O zi cu zâmbet să ai!

3 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Mie imi intarzie mereu cand fac asa ceva happy depinde de organismul fiecaruia dar mie cel putin mi se amana cam cu o saptamana. Daca esti sigura ca nu s-a intamplat nimic, fii calma. Daca totusi iti intarzie, vorbeste cu prietenul tau si intreaba-l daca s-a intamplat ceva.Desi daca v-ati prptejat nu cred ca este vreo problema.

| Deiia07 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, pana la sfarsitul lunii ar trebui sa-mi vina, dar mi-e frica de ce o sa-i spun mamei ca o sa si dea seama daca imi intarziesad

| Cristina_4016 a răspuns:

In urma schimbarilor la care este supus corpul tau, ciclul menstrual poate intarzia si 2 saptamani.