| AdelinaEDA a întrebat:

Sunt cu un baiat *barbat* de 1 an si jumatate dar nu ne-am mai vazut de cateva luni bune, doar vorbim odata pe sapt, e complicat *altfel, aveaam mai bine de 2 ani de relatie*. e o diferenta de 13 ani intre noi. dar ne-am iubit si ne iubim enorm,, cand era acasa avea grija de mine exact ca un tata, dormeam impreuma, mancam impreuna, ma ducea si ma aducea de la scoala, imi facea surpize, cadouri. practic, "am crescut" cu el..la inceput ai mei nu au fost de acord, apoi dupa ce l-au cunoscut au inceput sa-l iubeasca si ei ca pe un fiu. mai sunt cateva luni pana o sa vina acasa. intrebare ea: mai poate fi totul ca inainte, o sa fie tot acelasi om, o sa bine intr-un final? multumesc anticipat, fara raspunsuri urate sau la misto daca se poatehappy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ai crescut si acum ti-au crescut si pretentiile.
Ceea ce ai gasit in trecut la el, a fost probabil o afectiune de tata, asa cum ai mentionat, dar odata cu maturizarea ta, nu-l mai vezi ca iubit... vei realiza ca nu prea aveti multe in comun, fiind diferenta asta mare de varsta, educatie, preferinte, cerinte.
Tu esti practic o tanara care abia paseste in viata, dorind distractie, plimbari, zburat prin oras, ori el este la varsta cand vrea sa se aseze la casa lui, plictist de plimbat si zburat, dorindu-si o nevasta acasa probabil, care sa-i faca copii si sa aiba grija de familie. Ma rog, asta si-ar dori orice barbat la varsta lui.

Daca tu deja ti-ai pus intrebarea: " mai poate fi totul ca inainte, o sa fie tot acelasi om, o sa bine intr-un final?", inseamna ca deja vezi relatia cu alti ochi, unii mai critici si mai sceptici.
Ei bine, vei vedea cand se va intoarce el ce decizii vei lua!

| grab a răspuns:

Sa nu ramai doar cu afectiunea da tata... dragostea s-a plafinat pare-se.

| PersonajFictiv a răspuns:

Depinde,din ce motiv nu mai vorbiti?
Banuiesc ca e plecat sa lucreze in alta tara si nu prea mai are timp, e obosit si, eventual, fusul orar difera.
Daca nu v-ati indepartat dintr-un motiv gen cearta pe anumite subiecte sensibile, sau nu s-au intamplat chestii care sa va indeparteze in afara de asta, eu zic ca o sa fie bine big grin

| AdelinaEDA explică:

Nu e vorba nicidecum de ''afectiunea de tata''.