| ` fEtiTsSa ` a întrebat:

sunt cu un baiat de aproape 2 luni. si vrea sa le spun parintilor mei ca sunt cu el. ma ameninta ca ne ferim prea mult. dar eu fac acest lucru deoarece parintii mei sunt putin cam exigenti cand vine vorba de prieten rolling eyes nu stiu ce sa mai fac.de fiecare data cand ii explic se supara. da`mi si mie un sfat; x Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, discuta serios cu el si spune-i cum sta treaba, arata-i ca il iubesti, doar ca daca afla parintii tai nu veti mai pute fi impreuna, dar cati ani ai?
El daca te iubeste, va intelege situatia, dar totusi incearca sa vb.cu parintii tai, poate ca te vor intelege, spune-le ca ai un prieten si daca vor fi de acord cu el, invita-l la tine sa il cunoasca si ei.
Ca oricum daca vrei sa fi cu el, ei n-au ce face, daca voi va iubiti...
Dar faza e ca poate el crede ca nu tii la el si nu vrei sa le spui parintilor tai de el ca ti-e rusine cu el sau nu il iubesti, asta poate crede el, dar convinge-l ca nu e asa; sau poate crede ca nu vrei o relatie serioasa cu el...