| Lilia2621 a întrebat:

sunt cu un baiat de o luna. In primele doua saptamini ieseam mai des si vorbeam in fiecare zi. Imi zicea ca vrea ceva serios cu mine, ca ii plac mult, ca sunt unica fata cu care vrea sa fie. Apoi am inceput sa vorbim mai rar ( o data la doua sau la trei zile). De cele mai multe ori el incepe conversatia. Ultima data ni-am vazut acum 10 zile ( traim departe unul de altul). Duminica am implinit o luna de cind suntem impreuna si mi-a scris ( deja o luna, felicitari, un pupic). Astazi i-am scris eu un mesaj, l-a vazut dar nu mi-a raspuns. Nu stiu ce sa cred, nu-mi place cum merge acesta relatie, aproape nu vorbim, ne vedem rar si cind ii scriu nu-mi raspunde. Ce ar trebui sa fac? E normal sa se intimple lucruri cum acestea intro relatie? (e primul me iubit/

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa-l deranjeze ca tu nu initiezi nici o discutie,doar ii raspunzi,la un moment dat poate interpreta lucrul asta ca o lipsa de interes.
Fii putin mai intreprinzatoare si fa-i mici surprize,o melodie off line ca te-ai gandit la el,doua cuvintele din acelasi motiv,pana si un zambet e bine venit!
Iar cand va vedeti,deschide discutia si fa-l sa inteleaga ca ai aceleasi sentimente ca si el,ca tii si tu la relatia voastra(daca tii) si-ai vrea sa fiti cat mai bine posibil.
Dar daca eforturile tale si discutia vor cadea in gol iar lucrurile vor continua tot asa,rar si rarut,atunci, posibil ca el sa se fi plictisit deja, sa stii.
Comunicarea este cheia oricarei relatii, de iubire, de prietenie...gandeste-te cum e sa nu povestesti intr-o zi cu prietena ta,te-ai simti bine? Nu cred.
Asa e si in relatii,vorbesti,discuti, dai macar un semn ca te-ai gandit la cel cu care esti, in mod normal iti rasare mereu in minte, de ce sa ramai tacuta, spune-i!
happy

| mona a răspuns:

Nu e normal, comunicarea e problema voastra si din cauza asta riscati sa va despartiti

| Lilia2621 explică (pentru mona):

M-am gindit la asta. din pacate se poate intimpla, in schimb eu nu vreau acest lucru

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu tin relatiile la distanta, cauta pe cineva din preajma ta.e mai ok

| Public22 a răspuns:

Sex. Sexul rezolva orice draga mea!

| Lilia2621 explică (pentru Public22):

Nu cred ca e o iesire din situatie. Si in plus trebuie sa ne cunoastem ft bine pentru a da acest pas

| Rührselig a răspuns:

Încearcă să comunici maides cu el, dă-i mai mult mesaje, sună-l mai des. Poate simte că eşti rece cu el. Sau na, dacă vezi că e tot la fel, atunci îţi sugerez să rupi relaţia, deoarece nu duce nicăieri. Dar mai înâti dă-i timp, încearcă să vorbeşti cu el.

| Ana90088 a răspuns:

Pai aici e o mica problemuta: daca nu exista comunicare nu suna prea bine pentru voi. Prin comunicare va apropiati mai mult si va descoperiti unul pe celalalt si nu ar trebui sa-l lasi sa deschida doar el subiecte de discutie, mai incearca si tu sa il intrebi cate ceva, discutati despre filme, ce muzica va place, despre scoala daca altceva nu va trece prin minte, incercati sa petreceti si un pic de timp impreuna de ex o plimbare ar fi numai binevenita pentru voi. cand sunteti fata in fata alt fel decurg lucrurile. Si sa stii ca distanta nu ar trebui sa fie o piedica intre doua persoana doar trebuie si voi sa va doriti sa continuati aceasta relatie si sa va implicati mai mult. Sper ca ti-am fost de ajutor:*

| Lilia2621 explică (pentru Ana90088):

Cind suntem fata in fata totul e diferit, putem vorbi despre orice. Dar problema e ca invatam amindoi si avem multe examene si nu prea avem timp sa iesim. Si in plus nu pot sa-i spun eu ca sa iestim sa ne plimbam