| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Marcel, in luna August implinesc 18 ani.

Am asa o situatie, si doresc foarte mult sa ma ajutati, ca tot am cautat un raspuns, si nu il pot gasi si gata.

Eu din luna Martie (asa undeva) am inceput sa revorbesc cu o persoana, care m-am cunoscut vara trecuta la tabara, si dupa tabara am mai vorbit aproape 2 luni, si pe urma am stopat, nu stiu cauza. apoi din nou aminceput sa vorbim, si am vazut, ca in multe cazuri suntem in acelasi gind, mai totuna ne intelegeam bine, si eu am intrebat-o daca am ceva sanse de a fi impreuna cu ea, si ea o spus ca nu stie, e 50\\50, eu am zis oke, zic ca mai vedem inca vreo ceva timp daca scade, ori cresc procentele. si intr-o dimineata ea imi zice, ca la acea intrebare mai bine imi zicea ca n-am sanse, si numai stiu eu ce.
Si nu am vorbit cu ea aproximativ 4 zile, si apoi eu i-am scris acolo ce mai face, si cite ceva, si ea mi-a raspuns, si eu am plecat cu prietenii, si cind a venit seara, ea mi-a scris, si din acel timp, din nou am inceput a vorbi, pina ce ea mea zis ca ar vrea sa ne vedem, si ne-am vazut pe data de 9 mai, si a inceput relatia.
Si cum vorbeam deja in fiecare zi, eu i zic ca o iubesc, si ca ar fi placut sa primesc si eu asa cuvinte, si ea mi-a zis ca o sa mi le zica cind o sa fie din suflet. si iata a trecut vreo 3-4 zile, si a inceput sa imi zica. Si a fost asa bine 2 saptamini, si intr-o zis ea s-a schimbat radical fata de bine, nu-mi mai vorbea asa, si eu am zis sa ne vedem, si i-am vorbit foarte mult, chestii care sa inteleaga ca o iubesc, si ca sunt diferit de altii. insa motivul acestei schimbari a fost ca (Caci ea este mai mult negativa, mereu sede negativa, asculta muzica mai mult de despartire, de linistire, etc.) si ea o zis sa o lasceva timo sa calculeze, si sa vada ce facem, si am lasat-o, si ea in timpul asta, suferea tare, ca nu stie ce sa faca, ca e 50\50, peste 3 zile, ea a zis ca vrea sa imi zica raspunsul, si ne-am vazut, si a zis ca continuam mai departe. insa acel te iubesc o zis ca nu poate s amil zica, ca nu ma iubeste.
Si iaca avem dama 2-3 saptamini, de cind esim, ne imbratisam, sarutam etc, dar ea zicce ca nu ma poate iubi. si nu poate sa imi explice de ce. ea mai zicea ca ori se indragosteste greu, ori de deloc, si nu vra sa imi zica precis ce varianta e la mine. insa eu ma tem sa nu fie a 2-a, adica Deloc.

Spuneti-mi va rog, ce sa fac, sau ce sfat imi dati, mai are rost, ori sa o las balta?

Răspuns Câştigător
| Alice3939 a răspuns:

Bro, trage tare. Daca nu e cu ea... poate ca va fi mai bine, dar daca o placi asa mult trage cat poti de 'relatia' voastra. Uite, nu sti niciodata daca e bine sa continui sau nu si sincer tu acum nu ai ce sa pierzi. Lupta pentru ea, zbatete. Ca daca e sa nu fie nu poti spune ca nu ai incercat. Ai tot respectul meu ca o iubesti chiat daca e asa cum e si ca nu renunti la ea. Be strong

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

I-ai scris cumva si vreo epistola? Ca si aici? Ca o inteleg de ce face fite.

| Pacala a răspuns:

Iti pierzi timpul si iti faci rau aiurea singur. Chiar daca ati fi impreuna, la cat e ea de instabila, o sa suferi mult. Gaseste pe altcineva, sunt destule fete, iar din ele vreo 10% chiar sunt de calitate.

| neutrino a răspuns:

Atata timp cat sta, tu pup-o mai departe si nu o mai intreba nimic. Sper ca nu preferi sa nu mai stea la pupat, dar in schimb sa-ti spune minciuni gen "te iubesc"!

| Thesinger1 a răspuns:

Salut!
Treaba e complicata dar simpla:
daca o iubesti, lupta pentru ea!
Daca doar incerci sa o vrajesti si sa o lasi mai tarziu, n-are rost.
Fa-i o surpriza romantica si surprinde-o intr-un mod placut Romeo!

| Bogdan_Mirica_1991 a răspuns:

Lupta pentru ea... poate are o stare gen "emo" sa zic asa. poate ea te iubeste, dar nu isi da seama, acum depinde si de varsta care o are, integrativa in anturaje cu alte cupluri, plecati pe unde numai cu cupluri, ca se mai dezghete. nu-i mai zice te iubesc, abtine-te. joaca-te cu ea, enerveaz-o, vezi cum reactioneaza. fate ca esti suparat, vezi daca te cauta. daca nu zic sincer sa ramaneti prieteni.

| marQ7 a răspuns (pentru Bogdan_Mirica_1991):

Are 18 deja. happy Dar nu vrea sa esim in alte parti, de exemplu sa ramina noapte in oras, sa plecam prin oras, noaptea, ca ei ii place mult aceasta, sa plecam undeva sa vedem orasul de sus. nu prea doreste.

| marQ7 a răspuns:

Acum, am vorbit cu ea despre tot, adica, ce o face pe ea sa nu ma iubeasca, etc.
Si zice mereu, ca cauza este ca nu are, si nu poate avea sentimente fata de mine, dar nu stie de ce.
Dar mi-a zis ca ii de acord cumine ca is diferit, si ca is asa cum i bine, adica, nu consum alcool, nu fumez, nu am ginduri erotice etc. sad