| laviniabeluska11 a întrebat:

Sunt de trei ani într-o relație care scârțâie. Ne certam din nimic, eu fiind nervoasa mai mereu și el foarte încăpățânat. Ne tot certam de vreun an încoace. Mereu am stat unul lângă altul sperând la înțelegere și la metode prin care putem face ceva. El voia sa ne căsătorim, m-a și cerut, chiar dacă ne certam. Sunt o fire geloasa și în același timp fără încredere in mine. Din certuri ne-am jignit de multe ori. Acum doua săptămâni mi-a zis ca nu mai poate și nu știe dacă mai are rost sa continuam. I-am zis ca nu vreau sa ne oprim aici și ca vreau sa încercam sa ne înțelegem unul pe altul. El îmi tot spunea ca nu mai poate și nu mai vrea. De atunci e mai atent cu mine, mai iubitor. Aseară când l-am întrebat ce vrea mi-a zis ca nu știe sa îmi răspundă și ca nu vrea sa vorbim despre asta. Dar de ce se poarta asa frumos cu mine daca atunci mi-a zis ca nu mai poate și ca vrea sa ne separam?

Răspuns Apreciat de Editori
| sofisis a răspuns:

Boala lunga, moarte sigura. Asta e la voi. Dupa ce ca va certati non stop mai vreti sa va si casatoriti?
Am o veste proasta pentru tine: asa cum e in perioada asta de "prietenie" ...asta e cat de bine poate sa fie. Odata cu casnicia vin vremuri mult mai grele. Deci daca acum sunteti la cutite... dupa casatorie o sa fie si mai nasol si va complicati degeaba.
Ii e greu sa renunte la tine, e normal. Dar asta vrea. In adancul lui asta vrea. Sa nu mai fie cu tine sau tu sa treci printr-un miracol si sa iti revii la normal.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu stiti sa va organizati intre voi, daca tu gresesti mai mult si nu esti in stare sa fi om normal lasa-l. El a fost om linistit respectuos tot timpul?

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, asta nu mai este relatie de dragoste si nici de viitor, daca dupa numai 3 ani ati ajuns sa va certati, sa va jigniti unul pe altul.
Redati-va libertatea si sansa sa va gasiti fiecare omul potrivit, ca boala lunga, este moarte sigura.
De ce se poarat el asa fumos cu tine?
Din mila, ca sa nu ami bocesti sau sa afci isteriale si certuri, pana isi va gasi pe altcineva si va pleca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se numesc jocuri în foi de viță.
Te-ai întrebat vreodată ce vrei de la el și de la viață?
Dacă te desparți de el, cu următorul o să faci la fel?

| Emma30555 a răspuns:

Probabil ii pare rău pentru tine, probabil ca tine la tine și nu e sigur daca cea mai buna decizie e sa va separați. Ar trebui sa lămuriți cumva ce aveți de făcut.

| ywar a răspuns:

Nu e clar ca cine se jigneste, nu e pentru casatorie sau trebuie desen. Ii dai papucii pijamaua sau ce ma-sa are si gata! Si tu mai usor cu gelozia ca asta e boala si se trateaza la psihopupu!
In rest numai de bine!

| llleo a răspuns:

Probabil încearcă să vadă dacă apreciezi felul cum se poartă și noua lui atitudine față de tine. Te iubește și poate că vrea să dea dovadă de mai multă maturitate decât poți da tu, într-o relație. Face tot posibilul să nu te piardă. Așa cred, cel puțin.
Spor și ție, cât și iubitului tău, Lavinia.