| Alealexandrailie2223 a întrebat:

Sunt destul de paranoica.Am facut "petting" prin haine.Stiu ca nu se numeste asa dar nu stiu cum sa-i spun. Iubitul meu avea organul in stare putin erecta si a fost si putina miscare.Eram amandoi imbracati complet.Intrebarile sunt daca exista vreun risc de "sarcina" si daca un baiat da afara lichidul seminal doar cand e in stare erecta "complet".Va rog, no hate, chiar sunt speriata.De mentionat ar fi ca nu am intretinut relatii intime pana acum.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai cum sa ramai la asa ceva...

| Violleta2022 a răspuns:

Am mai spun si cu alte ocazii si ma repet: prin pantalonii iubitului, cu chilotii lui, perdea, prosopul si apa din baie, nu poti ramane gravida!
Atata vreme cat nu exista penetrare vaginala si nu esti la ovulatie, nu ai cum sa ramai gravida!
Sperietura de care suferi acum, puteai sa nu o ai, daca esti serioasa si nu te jucai de-a sexul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, DIN ORICE sau cum este si in acest caz practic... DIN NIMIC asa cum cred inca... foarte multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, concomitent si anume :
1-) In primul rand femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI atunci cand sexul ori masturbarea este intretinuta in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica DOAR atunci cand sexul se produce intruna sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. DOAR in acel caz si NUMAI in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, NU si din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si in mod sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) ai asta se intampla in 1-a sau in toate cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila.
De asemenea trebuie sa afli ca atunci cand baietii practica astfel de jocuri sexuale este posibil sa ejaculeze sperma si imediat sa scada erectia si sa li se inmoaie penisul partial. Daca ai fi stiut si cunoscut aceste lucruri, asa cum ar fi normal, acum ai fi fost scutita de teama si ingrijorarea manifestata in acest moment. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti sa ramai gravida.

| Andreeush a răspuns:

Câți ani ai?
Nu ai cum să rămâi însărcinată deoarece erați îmbrăcați și nici nu ati avut contact sexual.

| cristimihailov a răspuns:

Poti sa il ajuti cu un oral sau cu mana sa termine.

Si nu, nu vei ramane insarcinata in nici un caz.

| Violleta2022 a răspuns (pentru cristimihailov):

Vai ce sfat ii dai laughing
Vrei sa vina dupa aceea, sa ne intrebe daca nu a ramas insarcinata de la sexul oral?

| croissant a răspuns:

Ca sa intelegi cum sta treaba cu sarcina ar trebui ca penisul complet dezbrăcat sa intre im piersica ta dezbrăcată si sa termine in piersica adica sa ejaculeze in piersica ta

| Rd79 a răspuns:

Oamenii se reproduc prin sperma, care trebuie sa ajunga in vagin. Oamenii nu se reproduc prin spori (ca ciupercile sau anumite plante) si nici prin polenizare.

| Amely21 a răspuns:

Cum să ramâi gravidă daca ați fost imbracați? Nu are cum, nu mai fi speriată că nu ai de cehappy

| bbobo22 a răspuns:

Stai linistita. Nu exista nici o sansa sa ramai gravida in felul asta, chiar daca el ejaculeaza in chilotii/hainele lui. Dar ai grija in viitor cand o sa ajungeti sa va jucati mai serios si dezbracati, ca el sa foloseasca prezervativul.

| Andreea555555555555 a răspuns:

Nu ai de ce să-ți faci griji! E imposibil să rămâi gravidă atâta timp cât erați îmbrăcați și nu a existat penetrare vaginală în perioada fertilă + ejaculare în vagin.
Stai liniștită, e ok atâta timp cât nu îndepliniți ce scrie mai sus.

| Beatrice077 a răspuns:

Înainte să faci chestii, gândește-te la consecințe