| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Sunt Esther,si despre problema mea am mai vorbit cu niste prieteni baieti,dar nu m-au lamurit,si vreau sa stiu si alte pareri,gandiri in legatura cu "problema"mea.

Am avut o prietena,atat de apropiata,imi era ca o sora, era mai mica ca mine, era in a 10a,eu am terminat liceul si incepuse sa imi cam dea de banuit ca ma place,adica profita de situatii ca sa ma atinga,imi facea ochi dulci,mai ales cand faceam baie se oferea singura sa ma spele pe spate sau alte chestii,seara cand ma puneam in pat,ma mangaia pe sani,pana intr-un final m-a sarutat pe buze,si am intrebat-o ce are de s-a schimbat asa peste noapte in lesbiana.
Ea mi-a spus adevarul in fata,ca este indragostita de mine,ca ma iubeste mai mult ca pe o sora, ca vrea sa avem o relatie, eu la randul meu aveam o relatie de 2 ani cu un baiat,incepusem sa ma intreb daca nu sunt bisexuala,pentru ca ma atrase in mirajul ei,recunosc ca dupa ce mi-a spus adevarul, i-am spus ca si eu o plac si i-am spus OK hai sa incepem o relatie.
In seara aceea i-am spus prietenului meu ca vreau sa ne despartim pentru ca eu sunt lesbiana.
Fostul meu prieten ma uraste si in ziua de azi, eu am stat cu ea in jur de 1 an si jumatate,acum trei luni m-am despartit de ea pentru ca aveam bacul,dar ea sufera foarte mult dupa mine,nu stiu ce sa mai cred despre mine,imi plac si barbatii,dar in acelasi timp si femeile,ce dracu e cu mine,nici eu nu mai inteleg...
Asa as vrea sa le spun parintilor adevarul despre mine,dar ma cam tem putin de reactia mamei, de a tatauli nu pentru ca el ma va sustine, mai ales ca dde anul acesta o sa incep facultatea.

Răspuns Câştigător
| ciprian2097 a răspuns:

Nu tr poti considera in cazul de fata lezbiana deoarece nu iti plac numai fetele, iti plac si baietii...pana la urma parintii se vor obisnui cu ideea, dar la inceput vor avea un soc puternic... Poti sa ai relatii si cu fete si cu baieti in acelasi timp pentru ca nimeni nu iti impune ce sa faci cu viata ta. sper ca te-am ajutat in vre un fel

4 răspunsuri:
| Spartanul07 a răspuns:

Nu e nici o problema mai ales la fete. ai rabdare cu timpul iti v-a trece. mai ales acum in perioada adolescentei se intampla multe cu tine... o sa vezi va fi bine doar ai incredere in tine. app incearca sa vb primadata cu tata-l tau apoi cu mama

| Petrica44 a răspuns:

Poate te ajuta siteul asta:
http://www.sexpert.ro/......biana.html

| Petrica44 a răspuns:

La fel de bine, poti pune aici o intrebare unui consilier de specialitate, care-ti va raspunde gratis:
http://www.sexpert.ro/consilier/
Succes si nu-ti mai fa griji!

| bigstefan a răspuns:

Ce sa zic poate esti dezorienta dar cu timpul iti vei da seama ce iti place mai mult