| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am nevoie de un raspuns cat mai concret. Intr-o seara, mama mea fiind plecata, am chemat doua prietene la mine, una dintre ele fiind o buna prietena a iubitului meu, un fel de fata-baiat. Iubitul meu n-a avut nicio problema ca fata respectiva doarme la mine, din contra pentru el, ea e ca o sora si pentru ea ca un frate si oarecum a pus-o sa ma "pazeazca" in cazul in care iesim sa nu patesc ceva, etc. In seara respectiva am baut putin, dar nu sa fiu ametita, nu aveam nimic. La un moment dat ea facea glume pe tenta sexuala cu mine, iar eu am crezut ca glumeste, dar din contra, imi recunoaste ca este bisexuala. Nu a durat mult si el m-a sunat, i-am spus oarecum ca fata e bisexuala iar el imi spune ca stia si ca are incredere in ea ca nu-mi face nimic si chiar vorbise cu ea spunandu-i ca eu sunt in paza ei si ca are incredere in ea ca eu voi fi bine, e foarte protectiv.
Revenind la subiect, fata incepuse sa ma sarute si sa ma atinga in anumite zone, eu am refuzat dar la un moment dat incepusem sa inlocuiesc absenta iubitului meu cu ea, ea mi-a zis ca totul ramane intre noi. E o persoana foarte de treaba si i-am spus ca nu am aceleasi orientari ca ea, tot in acea seara mi-a recunoscut ca ma iubeste si mi-a zis ca nu are de gand sa-mi strice relatia doar pentru o nebunie de a ei.

A doua zi dimineata s-a întalnit cu ea si observasem in ochii ei ca ea tine la mine si oarecum ma "iubeste".

Iubitul meu a doua zi mi-a spus ca si-a facut griji pentru mine si oarecum si din vina fetei respective dar nu a intrat in amanunte.

Acum sincera sa fiu nu stiu ce sa fac, sa las moarta noaptea aceea sau sa-i spun iubitul meu adevarul? Totusi a avut incredere in ea dar nu vreau sa stric o prietenie, iar ea vrea sa-i marturiseasca iubitului meu ca ma iubeste.
Ce ar trebui sa fac? Vina e la mine ca am acceptat sau a fost doar o ezitare de moment condusa de alcool?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde pe cine ar crede. îți dai seama că dacă zici adevăru aia o să joace pe victima că tu te-ai dat la ea și ea s-a opus și bla bla

| corbulalbrosu a răspuns:

Ghideaza-te dupa vechiul proverb romanesc indelung verificat : ''Fiecare pasarea pe limba ei... piere''. Bineinteles daca ''ciripeste''. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Adică ea vrea să îi spună iubitului tău că te iubește iar tu nu știi ce să faci?
Simplu, spune-i iubitului tăi cum au stat lucrurile.
Mai bine fii sinceră, decât să îl minți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce naiba sa fie, a profitat de inocenta si naivitatea ta doar pentru placerile ei bolnave. Nu te iubeste, ce ai facut tu atât de mult pentru ea ca sa te poata iubi? A spus chestiile alea sa te faca sa accepti sa te culci cu ea.
"una dintre ele fiind o buna prietena a iubitului meu, un fel de fata-baiat. Iubitul "
O buna prietena de a iubitului tau? De unde stii ca nu si-o trage si cu prietenul tau?
Eu zic ca prietenul tau e un imputit

| simpluone a răspuns:

Eu am impresia ca ceea ce vrei tu sa stii nu are vreo treaba cu intrebarea a cui e vina. Vina este a amandoura, ea ca a insistat tu ca ai cedat, unde vezi ezitarea? Alcoolul nu face decat sa elimine inhibitiile sociale ceea ce a si facut. Si nu e vorba numai la tine ci si la ea, probabil de asta a avut si curajul sa-ti spuna ce are pe suflet.
Faptul ca este constienta ca-ti poate strica relatia si ca nu intentioneaza sa faca asta e un atu in plus sa ignori aceea "iesire" ca si cand nu s-ar fi intamplat. Macar acum stii cine te iubeste!