| idonttgiveafuck a întrebat:

.Sunt impreuna cu un baiat de ceva timp. Dar el nu este un nimeni in liceu..este mai mult genul acela de baiat popular. Inca ma mir ca s-a uitat la mine. Ma rog, continuand. Multe, dar foarte multe fete sunt atrase de el nu doar pentru ca e o fire foarte afectiva, buna, si stie sa se comporte cu o fata, dar arata si foarte bine. Si mereu, dupa ore, cand plec cu el, vin spre noi si incep sa il pipaie, il saluta, ii fac cu ochiul, il apuca de brat, si evident ma simt foarte geloasa. Cum pot face sa nu mai fiu asa geloasa din cauza lor

Răspuns Câştigător
| GandesteRapid a răspuns:

Gandeste-te asa.
Fiecare baiat are gustul lui special la fete. Nu te mai simtii norocoasa ca e cu tine ci invers : el trebuie sa se simta norocos cu tine.
Crede-ma daca zici ca e popular si frumos inseamna ca tu esti mai frumoasa si mai ok decat el. Noi baietii avem tendinta sa ne alegem fete care nu sunt de nasul nostru. ( Avem pretentii)
Asa ca nu te mai gandii la acele fete ca niste concurente ( Deja tu ai castigat daca esti cu baiatul acel. Meciul este jucat. )
Ai multe ocazii sa faci misto de ele. dupa ce trec de voi incepe sa razi de ele : de mersul lor de cum se poartă, de tot ce poti. O sa vezi ca o sa scadă in ochii iubitului tau.
Si apropo daca zici ca te iubeste ( si o face mai mult ca sigur altfel nu ai fi fost impreuna cu el ) nu se va uita dupa toate usuraticele. Asa ca nu te mai simtii geloasa NU AI DE CE.
Bafta. Sper ca te-am ajutat. Poate funda?

1 răspuns:
| elenamaria11021 a răspuns:

Buna!
Sa te opresti din a fi geloasa, nu prea ai cum. Incearca sa vorbesti cu el si spune-i ce te deranjeaza.
O zi frumoasa.