| Rattenni a întrebat:

Sunt intr-o relati cu un baiat mai mare cu 6ani. Eu sunt copilaroasa de fel, el este foarte matur. Adica eu am 17 ani si el 23. Nu cred ca ar trebui sa fie atat de strict. Nu asta e problema mea. Faza este ca el este cam dezinteresat de mine. Adica ma suna de 2 ori pe zi, nu imi zice niciodata sa ne intalnim, cand ne intalnim se uita la TV, stam impreuna maxim 3 ore, ne intalnim de 2-3 ori pe saptamana. Nu stiu ce sa cred.... Va rog sa-mi ziceti parerea voastra. Sunt foarte confuza. Tin la el, nu imi doresc sa ma iubeasca cum il iubesc si eu, dar nici asa.... Chiar am nevoie de sfaturi, si in ziua de azi nu prea ai cu cine sa vorbesti atat de deschis. Dau funda si va sunt recunoscatoare. Va pup

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca are un loc de munca mi se pare ceva normal sa nu va intalniti asa des, daca nu are poate s a cam plictisit baiatu

| neutrino a răspuns:

Esti o anexa, ce este greu de inteles...

| Rattenni explică (pentru neutrino):

Ai putea fi mai clar? La ce te referi cu Anexa?

| AriannaAri a răspuns:

Daca lucreaza este normal sa nu prea aiba timp dar totusi, sa va uitati la TV cand va intalniti? straight face Prea ciudat. Adica eu cand ma intalnesc cu iubitul meu iesim, ne plimbam, vara mergem la mare, iarna la munte si toate astea...ok mai stam si in casa dar totusi, nu tot timpul. Mentionez ca si intre noi este o diferenta de varsta (eu 15 iar el 19).
Eu iti sugerez sa discuti cu el deschis despre asta, sa ii spui ce te deranjeaza si poate rezolvati ceva :*.

| Rooobi a răspuns:

Nu prea vad cam ce relatie e aia ca va intalniti de 2-3 ori pe saptamana si va uitati la tv. Asta poti face si cu prietenii... Nu creca mai e interesat de tine incearca sa cauti pe cineva de varsta ta care e mai copiloros cam asa ca tine.

| Danapiandi a răspuns:

Cred ca totusi el nu iti impartaseste aceleasi sentimente sau mai direct s-a plictisit. straight face

| ToniBoai a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti gasesti un iubit care sa-ti impartaseasca iubire, nu unul care sa fie "indiferent" cu tine. Ai grija, multi se pot schimba pe parcursul relatiei. Sper sa gasesti persoana care sa iti satisfaca "pofta" de iubire. Nu cred ca unul ca el ti-o satisface. Iti doresc si tie cum le doresc multora, MULTA IUBIRE!