| Carmenmaria14 a întrebat:

Sunt într-o relație de 2 luni cu un băiat mai mare cu un an ca mine, eu având 17.
În ultimul timp ne-am cam răcit, nu mai vorbim așa mult și când ne sunam sau ne întâlnim nu avem ce discuta. Eu încerc sa povestesc mereu câte ceva, de acasă de la școală dar am sentimentul mereu ca nu îi pasa.
Alt lucru de care nu sunt sigura și as vrea sa știu dacă este normal ca el vorbește și cu alte fete, mesaje pe Facebook, wapp sau telefon și eu mă enervez mereu și sunt geloasa, iar când suntem împreună se uita după altele. Eu îl iubesc și cred ca și el mă iubește dar sunt cam confuza. Eu sunt mai plinuta și acum încerc sa scap de kg în plus, poate de ăsta se comporta așa. Încerc sa mă schimb, sa fiu mai iubitoare și mai înțelegătoare. Precizez ca nu am avut relații intime pana acum. La mesaje nu mai răspunde repede Cum răspundea înainte. Vreau un sfat, va rog!

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu vreai nunta?

| Carmenmaria14 explică (pentru RAY):

Nu, normal

| RAY a răspuns (pentru Carmenmaria14):

Atunci ce vrei?

| Carmenmaria14 explică (pentru RAY):

Vreau ceva normal. Vreau sa fie Cum era înainte și sa fie doar al meu, Cum era, cred. Zice ca doar nu e însurat sa nu mai vorbească cu nimeni. Nu știu ce sa fac, ei îl iubesc

| Hammurabi a răspuns:

Dăi papucii și caută-ți altul mai serios. Dacă se uită după altele când e cu tine, nu cred că e nevoie să-ți fac un desen ca să înțelegi ce fel de om e... E bine că n-ai avut relații intime cu el, nici n-o fă pentru că în mod sigur ai să suferi. Dacă vei primi sfaturi cum că de-aia se poartă așa pentru că nu te culci cu el, ignoră-le, sunt aberații. Un mitocan, va muri tot mitocan. Crede-mă, nu se schimbă. Fugi din relația asta, că meriți altceva mai bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

"că meriți altceva mai bun " Multi spun asta dar chiar nu inteleg de ce o spun. Tu ai idee de ce o faci? Nu zic de Carmen ca e o fata rea sau buna (nici nu o cunosc ) dar nu o cunosti ca sa stii ca merita sau nu ceva mai bun. Zic si eu

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, era un "meriți altceva mai bun" în sensul că poate găsi altceva mai bun. Acum, habar n-am cum e, ce caracter are și ce merită în sensul de ce i s-ar cuveni. laughing E o expresie generică.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Inteleg

| sofisis a răspuns:

Dump him!
Daca deja are alte interese feminine, ce nu iti e clar?
Ca esti plinuta nu cred sa fie problema, ca doar nu esti plinuta de ieri. Te-a vazut de dinainte.
Dar faptul ca vorbeste cu altele, se uita dupa altele, cu tine nu comunica si nu e implicat...e semn clar ca nu mai e nici o relatie intre voi. Te amagesti singura.
Dump him!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta altul. Nu cred ca exista ceva intre voi, cred ca sta doar din plictiseala cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desparte-te de el.La faza cu "cred ca si el ma iubește"cel mai probabil te înșeli.

| Boss_Ionut_1999 a răspuns:

Nu te iubeste vrea sa te ****... vroia*

| Carmenmaria14 explică (pentru Boss_Ionut_1999):

E complicat ăsta, nu știu ce sa fac, eu îl iubesc și îmi e greu sa mă despart de el.

| Boss_Ionut_1999 a răspuns (pentru Carmenmaria14):

Stiu ca iti e greu da cred ca e destul de evident care sunt intentile lui... exista mereu o sansa sa ma insel acum niciodata nu poti sa fi 100% sigur de ceva dar am vazut destule cazuri, si pe net, si pe la amici, si la rude, asemanatoare ca sa imi dau seama cam unde se indreapta relatia ta >>>> regrete. Sunt intr-o relatie de 1 an cu o fata, si ne cunoastem de doi ani, cand eram doar "prieteni" avea multi oameni cu care vorbea, majoritatea baieti, cu timpul a ajuns sa renunte la ei, fara sa ii cer eu asta, sau fara sa comentez, s-a axat doar pe mine, la fel am facut si eu, mi se pare ceva normal. Totusi mai existau cazuri in care ii spuneam ca ma deranjeaza cu vorbeste cu x sau cu y pentru ca arata suspect si nu e ca nu am incredere in ea nu am incredere in el si totul se rozalva imediat, nici nu se punea problema sa mai discutam mai departe pe tema asta. Cred ca intr-o relatie serioasa chiar nu ai nevoie de atentia nimanui, din moment ce iubesti pe cineva el/ea devine viata ta, totul din jurul tau este el/ea. P.S. daca vrei sa te schimbi, fa-o pentru tine, primul test al iubirii este acela de a nu vrea sa schimbi persoana iubita cu absolut nimic, din nou un exemplu propriu....cand am inceput relatia aveam 83 de kg, am slabit 10 kg pe parcursul relatiei dar parerea ei despre mine este neschimbata ma iubeste la fel de mult la 72 de kg ca la 83. Si pot sa spun ca nici la mine nu s-ar schimba nimic daca brusc ar avea 100 kg, o iubesc, chiar daca nu ma mai atrage fizic (ceea ce e destul de greu din moment ce o iubesc dar presupunem) inca imi place cand imi acorda toata atentia ei, cand imi spune ca ma iubeste, etc

| JustAskingBruh a răspuns:

Te-o jucat cum o vrut el