| oabaisnssowbqiai a întrebat:

Sunt intr o relație de 4 luni, dar imi evit iubitul in ultimul timp.
De curând am inceput sa ies mai des cu prietenii si ma tot întâlnesc întâmplător cu un băiat, care a fost prima mea iubire timp 3 ani jumatate. Nu am fost impreuna, adică nu s-a întâmplat nimic intre noi, doar vorbeam foarte muult si eram foarte îndrăgostită de el. Stiu ca a fost si el de mine. Am suferit mult când a trebuit să renunț la el, dar de atunci au trecut alți 3 ani. Credeam ca am trecut peste, am avut alte relații si nu ma mai gândeam la el, dar de fiecare data cand il vad simt acelasi sentiment ca acum 6 ani când m-am îndrăgostit de el.
As vrea sa uit de tot de el, nu vreau să îmi rănesc iubitul! Dar nu pot să mi l scot din minte, am fluturași în preajma lui.
In preajma iubitului meu nu mai am de mult. Dar sunt cu el pentru ca este un om bun si tin la el, dar nu mă mai simt îndrăgostită de el..Ma gandesc la prima mea iubire. Ce credeți? Ar trebui să risc la o șansă cu el?
De ce nu l-am uitat până acum?

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Pai na... este mai greu cand iti place de cineva prima fata. Este crush ul.
Dar dupa 4 luni deja sa te plictisesti? Oricum este necesar intr o relatie sa ai si timpul tau, sa nu stai numai cu el 24/7.
Totusi iti zic din prorpie experienta cand lasi cioara din mana pentru porumbelul de pe gard, s-ar putea sa nu mai ai nimic. Dar depinde daca esti de 17 ani, este normal sa ai reactii de genul asta.
Dar pe viitor trebuie sa iti alegi mai cu grija partenerul sa nu ajungi in situatiile de genul asta.
Oricum tu poti sa decizi ce vrei, lumea de pe net este in mare parte rea dar si buna. Sfatul meu... este sa nu stsi cu cineva daca nu il iubesti pe termen lung o ss regreti totusi... sa nu ai sperante niciodata, este posibkl sa te refuze ala sau sa fie mai rau ca actualul. Cheers!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"ma tot întâlnesc întâmplător cu un băiat, care a fost prima mea iubire timp 3 ani jumatate. Nu am fost impreuna, adică nu s-a întâmplat nimic intre noi, doar vorbeam foarte muult si eram foarte îndrăgostită de el. Stiu ca a fost si el de mine. Am suferit mult când a trebuit să renunț la el"
Nu am înțeles partea asta, explic-o p-asta!
Esti foarte indecisă, l-ai lăsat, acum vrei din nou la el.
Dacă ești încă îndrăgostită n-o sa-l uiti, idk...

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

îndrăgostită pe naiba e vorba de bani, la falimentat pe ala si vrea pe fostul ca a strans bani fraierul sa o.intretina