| xFaith a întrebat:

Hei TPU :*
Iubitul meu, in trecut a vorbit cu o "mahalageoaica" de 16 anisori pe fb ( au vorbit gen sa se combine, desi intalnirea lor nu a avut loc ). eu avand 21. Problema este ca acea fata este combinata cu un bun prieten de-al iubitului meu. Si este genul de fata care, se baga in relatiile altora si se da la alti baieti. Eu de cand sunt cu iubitul meu, am evitat sa ma intalnesc cu acel prieten si cu acea fata. Dar nu pot sa o evit pe acea copila la nesfarsit. Problema este, ca eu sunt o fire foarte vulcanica si impulsiva si nu vreau sa vad ca acea copila de 16 ani se da la iubitul meu. Daca va face vreo miscare de genu, mi-ar fi greu sa nu ma iau de ea. Nu pot da in ea ca totusi fata de mine, este mica si este minora.
Cum as putea sa ma comport in preajma acelei fete, in caz ca vreodata as da ochii cu ea intamplator?

Răspuns Câştigător
| Ezeru a răspuns:

Pai e foarte simplu. Fii calma in orice situatie. Las-o sa faca ce vrea, dar daca iubitul tau accepta avansurile ei ceartate cu el nu cu ea. Sa stii ca uneori astfel de personaje sunt bune intr-o relatie pentru ca asa vei vedea daca te iubesti si nu accepta avansurile altor fete. Desi daca ea tot il preseaza si nu inceteaza cu avansurile ii spui foarte calm si simplu sa inceteze. Nimic mai mult daca nu te asculta vorbeste cu iubitul tau. Nu trebuie neaparat sa incepi o cearta. Poti rezolva multe pastrandu-ti calmulwinking

4 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

laughing s-o ignori. dar ai grija ca daca iubirea vietii tale nu e tare de inger..cade.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai zice ca la 21 ani ai mai multa minte decat copila aia de 16, la fel cum ar trebui sa ai incredere si in el.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu crezi ca o copila de 16 ani sta in fata relatiei voastre? Eu zic ca NU.

As zice sa sa vorbesti cu iubitul tau, sa-l intrebi daca are ceva cu fata aia.Tu singura spui ca intalnirea nu a avut loc si ca fost asta de mult.Nu-ti pune mintea cu ea.

| CherNadya a răspuns:

Buna! Cred ca indicat ar fi sa-i arati ca o eviti si sa o privesti indiferent. Chiar de are 16 ani va intelege ca ceva nu e bine si se va retrage. Prietenul tau daca tine cu adevarat la tine nu ii va da importanta acestei fete. kiss