| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Sunt intr-o relatie de 5 luni, doar ca uneori sunt confuza. Nu locuim impreuna, ne vedem de 2-3 ori pe săptămâna. Vreau o părere obiectiva, deși nu pot descrie toată relatia in câteva cuvinte. Mi-a aratat ca tine la mine, e afectuos, el plătește mereu cand iesim, ma mai ajuta la platitul întreținerii. Se intampla cam la 2 săptămâni sa nu vorbim o zi-doua. Sunt genul care asteapta sa facă el primul pas in a scrie/suna și chiar mi-a zis ca apreciază faptul ca nu sunt sufocanta cu el. Doar ca ma simt ciudat cand nu vorbim o zi întreaga. I-am zis mai de mult chestia asta intr-un mod subtil, ca prefer sa primesc de la partenerul meu un semn zilnic, sa stiu ca e ok. Acum ma gandesc, băieții simt uneori nevoia de spațiu total? Sunt foarte anxioasa și ma face sa ma gandesc ca nu tine la mine suficient.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce anume doresti tu sa-ti spuna el, zilnic prin mesaje?
Eu cred ca vorbitul fata in fata este cel mai santos, fiindca vorbind zilnic online epuizati totul si nu mai aveti ce discuta cand va vedeti pe real, ducandu-se naibii toata placerea revederii.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu vad aici neaparat o problema. Trebuie sa discutati deschis, sa ii spui ca iti faci griji si ai vrea un semn de la el cand ajunge acasa. Discutia inseamna fara reprosuri si ton acuzator, preferabil cand sunteti in toane bune. Plus, ar fi de bun simt sa mai platesti si tu din cand in cand.

Daca se dovedeste ulterior ca aveti stiluri diferite de atasament, atunci chiar e o problema in viitor.

| relian a răspuns:

Asta arata ca tu esti indragostita de el, insa el de tine nu prea.
Se multumeste sa faca sex cu tine, de aia mai te ajuta ce spui, ii convine asa deocamdata, asta pana o sa apara una de care sa se indragosteasca si atunci o sa ramai singura cuc laughing

Despre asta este vorba.Atunci cand esti indragostit de cineva simti si vrei ceva asa cum spui ca simti.
La tine este in regula, si la el este, asta pentru ca nu are sentimente pentru tine, ca de ar fi avut iti garantez ca zilnic iti baga cel putin un mesaj sa nu zic ca tiar fi dar zeci nu unu.

Sau ar mai fi posibilitatea sa nu fie normal, aia dusi cu pluta sau care au ceva la cap nu stiu, nu am citit despre asa ceva ce simt aia cum simt etc.

Asa ca tu nu ai, nu faci nimic anormal, esti cum am spus in regula, el este problema.
Cind vrei o relatie cu cineva, trebuie sa spui ce fel de realtie, tu crezi ca esti intr-o relatie de asta cu sentimente cu de toate, dar nu-i asa deloc.
El este cu tine intr-o realtie de aia gen cu beneficii, vrea sex, vrea sa se plimbe cu cineva, sa iasa la un restaurant, el plateste, te mai ajuta si cu chiria, cam relatia asta o are el cu tine.

Ca de ar fi avut o relatie de aia cu sentimente si tot tacimu, cum am spus sa te indragiostesti de cineva, pffff dai mesaje zilnic, nu exista fara, de abia astepti sa termini munca sa stai linistit si sai tragi un mesa, ori sa te vezi.
Cine spune altceva, vorbeste prostii, pentru ca voi de abia sinteti impreuna, aveti 5 luni, ala a vrut cu tine de ce anume? Tu ai vriut cu el pentru ca ti-a placut de el si pentru ca deja simti ceva pentru el, nu este ca si cum te intilnesti cu fratetu laughing sau cu un coleg de scoala la mai stiu eu cafea intimplator.
Eu zic sa il intrebi daca simte ceva pentru tine, daca este indragostit de tine, vezi ce spune.
Dar asta este verdictul, te tine acolo sa fie pana gaseste cei place lui, pentru ca acum el nu te place la modul ala sa zica, femeia asta este pentru mine, imi place tot la ea, cu ea as vrea sa fiu.

La el nici euforia aia nu-i, lipseste, aia cand intilnesti o fata noua, cand ai o iubita noua, sa ai dorinta sa o vezi, sa o suni, sa fii cu ea bla bla'
El e ca si unu de 60 dd ani insurat cu aceiasi femeie de 40 de ani si e plicitist la maxim, cam asa se comporta laughing

Referitor la primul pas, pai care primul pas, deja sinteti impreuna de cateva luni, primul pas e atunci cand te cunosti prima data. Dupa nu mai exista primul pas, exista care vine cu propuneri, asa ca daca tu vezi ca el nu vine, suna tu, cautal tu, asa vei vedea si ce face, cum se comporta, ce spune.

In felul asta cunosti pe cineva.Asa daca lasi dopar ala sa vina sa sune, sa stiu si eu numa el, o sal cunosti la anul si la multi ani.

Cum am spus cine spune altceva, vorbeste aiurea. Iara aia care spun ca e normal, o spun pentru ca ei probabil is deja in relatii de ani buni, vorbesc din pct lor de vedre nu la situatia ta, asa cum a faqcuto si Violeta.
Ea spune bine ce spune, dar e valabil la cei care is impreuna de mult timp, nu se aplica la o relatia care este la inceput, sau una proaspata cum e la voi.

Cominicare este cheia cunosterii, afli din timp cu cine stai, vezi daca te potrivesti, daca is diferente multe, ori unele peste care nu poti trece, sa stii dupa ce sa faci.

Asa ca eu zic sa incepi sa-l cauti tu, daca el no face, sai dai mesaje, vezi cand, ce raspunde, cum se comporta.
Bafta.

| Marius22222222222 a răspuns:

Poate are treabă

| anonim3248 a răspuns:

La bărbați nu le plac femeile care nu au bani.

| anonim3248 a răspuns:

Bărbații vor doar una cu care să nu iasă pe minus lunar.

| FindMyName a răspuns:

Ar trebui să nu îl mai lași cu muște în buzunar. Corect este ca amândoi să plătiți nota și să ai și TU mai multa grija de întreținere. Ok, sunteți împreună, nu e nimic rău că te mai ajută când ai nevoie, dar totul are o limită, trebuie sa fiți egali amândoi.

| Vasilake a răspuns:

Casatores-te! Nimeni nu-i perfect. Aduce bani, nu te bate, se poarta frumos. Ce vrei mai mult? Spune multumesc ca nu se intereseaza de trecutul tau. Asa esti onorabila.

| FloreaOvidiuAdrian a răspuns:

Esti intretinuta. Domnul are familie, nu?

| simina2404 a răspuns (pentru FloreaOvidiuAdrian):

Nu, e doar cu mine. Dar sta cu parintii și eu singura