| marya_5378 a întrebat:

Buna sunt marya am 21 de ani am si eu o intrebare? deci,,, prima zi de menstruatie am avut-o pe 29 septem si sa treminat pe 2 ocombrie 2009 iar de pe 7 octombrie pana azi 23 octombrie am avut contact sexual cu sotul meu aproape in fiecare zi neprotejat care sunt sansele sa fiu insarcinata am dureri de cap, greata, sanii sau umflat iar azii 23 trebuia sa-mi vina menstruatia as fi foarte fericita daca sunt insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea devreme sa ai semne de sarcina. Alea ori sunt semne premenstruale, ori sunt semne imaginate de tine din dorinta de a fi insarcinata. Daca nu aveti probleme de fertilitate, nici tu nici sotul, sansele de sarcina sunt foarte mari. Le-ati micsorat un pic facand sex in fiecare zi, fiindca calitatea spermei scade foarte mult asa, ritmul normal si recomandat fiind de un contact sexual la doua zile in perioada fertila si la 3 zile in afara ei.

| Emeraude a răspuns:

Cel mai sigur e sa-ti cumperi un test-doua (ca sa fii cat mai sigura) de sarcina si/sau sa te duci la un ginecolog.Nu te poti lua dupa opiniile unora sau altora. Felicitari daca iese pozitiv! Pa-pa!

| madutza_ubytzik a răspuns:

Ai semnele unei gravide! mai asteapta putin si fa un test de sarcina si ai sa te convingi daca esti sau nu! succes pup

| daniela_1443 a răspuns:

La tine a venit barza. felicitari, se pare ca ai prins perioada in care poti ramane insarcinata, mai asteapta cateva zile si ia-ti un test de sarcina barza care sa-l faci dimineata.sa imi dai de veste daca este pozitiv.bay

| deealove a răspuns:

Ooo da sa imi trimiti un mesaj daca este pozitiv! Succes si daca este Felicitari

| marya_5378 explică:

Buna sunt foarte suparata pe 28 mi-a venit menstruatia dar totusi numi pierd speranta de a fi insarcinata. de poate fi insarcinara si sa ai menstruatie?
care sunt sansele?