| anonim_4396 a întrebat:

Sunt normale mesajele sexy într-o relație? Am o relație de un an de zile, ne-am tot certat și asa dar ne-am împăcat. Sexul e ok între noi, chiar prea bine dar câteodată îi mai scriu mesaje sexy. Mie mi se pare normal dar dacă mi zice el ma enervez laughing). Deci mesajele sexy într-o relație sunt normale? Suntem un pic la distanță.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de personalitatea persoanei careia i le trimiti.
Daca este un baiat/fata serioasa sau rusinoasa, evident ca va percepe mesajele ca pe unele prea indraznete sau nepotrivite si se poate supara.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu e rușinos. De felul lui. Îmi place ca prin mesaje îmi zice ca mi va face nu știu ce și când ne vedem facem dragoste dar nu facem ceea ce mi zice el. Nu stiu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mesajele alea sunt normale in masura in care amandoi partnerii agreaza ideea de a folosii un limbaj colorat, ca sa-si condimenteze viata sexuala.
Pentru pudici si persoane conservatoare, nu-i indicat, ca se vor scandaliza imediat si relatia se rupe.

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de modul de gandire al fiecarui indoivid in parte dar asa in general, se poate aprecia ca pitina ''perversitate'' este chiar necesara, binevenita mai ales intr-o relatie ca cea a voastra. Sanatate!

| Endoryus a răspuns:

"ne-am tot certat și asa dar ne-am împăcat" Aia nu mai e o relatie, ca sa ne intelegem. Abia aveti 12 luni amarate si vorbiti de certuri si impacat? Ce mai faceti peste 12 ani, va omorati. Si raspunsul e da. E normal asa ceva intr-o relatie. Nu ce aveti voi 2.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Endoryus):

Ba da, este relatie, dar este una cu nabadai si scantei. Peste 12 ani obosesc si nu se mai cearta.
Daca n-ar fi cearta nu ar stii cat de placuta este impacarea, mai ales cand este "la pat".
Intre unii parteneri sunt la moda si mesajele porno, care excita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt normale si fara relatie.