| Anisia15ana a întrebat:

Sunt virgină, am încercat să fac dragoste cu iubitul meu iar din cauza durerii foarte mari n-am putut face nimic.
Ce este de făcut?
Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i iubitului ca trebuie sa te excite pana te umezesti complet, ca penetrarea sa fie placuta si nedureroasa!
Sa nu sara pe tine ca taranul, pana nu esti complet umezita, ca nu vei simtii decat durere.
Recomand o masturbare clitoridiana cu mana sau cunilingus, pana te duce la un orgasm clitoridian, iar dupa aceea penetrarea, va fi foarte simpla si placuta si pentru tine.

| Elide a răspuns:

Preludiul trebuie sa fie luung că sa mai reduci din durere stai într.o poziție confortabilă deseori merge cu o perna așezată sub solduri te va durea in primele dați n.ai ce sa faci dar pe urmă durerea de va diminua și nu vei mai simți nimic.

| Anisia15ana explică (pentru Elide):

Am întrebat destule fete, au zis că doare puțin, altele au zis că dacă esti relaxată nu doare deloc.
Am fost destul de relaxată. si cum a încercat puțin, i-am zis să oprească..ma durea maxim..si tot aşa timp de 10-15 minute.
Apoi am lăsat-o baltă.
Explica- mi pozitia aia..sau nu stiu.zi-mi ce ma poate ajuta

| Elide a răspuns (pentru Anisia15ana):

Eu una nu mi.am început viața sexuală, dar din ce știu de la prietenele mele le.au durut rău de tot

Răspuns utilizator avertizat
| SatanelDeLaVaradia a răspuns:

Schimba iubitu

| Cristian_Alex_1994_0myZ a răspuns:

Probabil nu ai fost destul de excitată, preludiul nefiind suficient de lung sau satisfăcător. Pe viitor, recomand practicarea petting-ului înainte de actul propriu-zis, cu scopul de a te destinde. De asemenea, este necesar și ca partenerul să fie atent și grijuliu cu tine, în condițiile în care ești virgină.