| HaS4 a întrebat:

Buna TPU acum 1 an am stat cu o colega de la mine din clasa prima data ne-am despartit dintr-un motiv. jalnic dar mentionez ca eu sunt mai timid am 14 ani si iar ne-am impacat si tot asa dupa cateva zile ne-am cercat tot dint-run motiv jalnic. si eu inca o mai iubesc spuneti-mi si mie ce pot facee ea sta cu altcineva acum aa stat si cu prietenul meu cel mai bun vreo 2 saptamani acum sta cu un baiat mai mic ca ia cu 1 an spuneti-mi si mie ce trebuie sa fac sau cum sa fac sa ii spun ca inca o mai iubesc si iar mentionez ca sunt mai timid adica sa stau cu ia..in sensul ca sa o sarut si sa o tin in brate. si credeti ca o sa mai vrea sa stea cu mine?

Răspuns Câştigător
| Shandorika a răspuns:

Salut.

Încearcă să numai fi aşa timid şi ia-o frumos de mână s-au spune-i să vină cu tine într-un loc mai retras şi îi spui că o iubeşti şi că mai vrei o şansă..nu ai nimic de pierdut. Dar ţi-am zis, numai fi timid încearcă să fii normal. Spune-i în faţă ceea ce simţi pentru ea, nu prin intermediul altcuiva.

Mult noroc.

4 răspunsuri:
| LostInBubble a răspuns:

Pai, mie imi suna a joaca de copii.
Sfatul meu e sa o lasi balta, pentru ca vei gasi o alta zana care va ateriza in inima si capul tau.
Din cate am citit pe aici ea iti face doar rau. Fereste-te. O vei uita.

P.S: Cand vorbesti de o persoana, se scrie ea. cand te referi la verbul a lua, scrii ia. Nu strica gramatica.

| guesswhocodrutza a răspuns:

Corect ar fi sa nu mai stai cu ea, dar daca o iubesti incearca sa ii faci cadouri in fiecare zi, sa vorbesti cu ea sa ii spui multe glume sau ceva de genul si spune-i ca tu suferi foarte mult pentru ea... ca o iubesti. ea daca te iubea nu mai statea cu altu. Sper sa iti fiu de ajutor cu acest raspuns. totusi daca ai putea incearca sa o uiti....stiu ca e foarte greu, dar incearca.

| alex161090 a răspuns:

Pff este asa de greu cu fetele nici nu pre sti cum sa procedezi ca sa le faci sa se simta bine. Eu te sfatuiesc sa o tratezi cu indiferenta daca intadevar te place asta o va face sa se simta cel mai nasol si este cea mai buna arma daca zici ca s-a combinat cu prietenul tau cel mai bun inseamna ca vrea sa te faca gelos asa ca trateaz-o cu indiferenta si incearca sa combini o alta fata ca asa sigur o v-a scoate din minti si incearca sa iti controlezi timiditatea pentru ca asa eram si eu si am pierdut multe pe chestia asta. Bafta sper sa reusesti!

| CeSaMaFac a răspuns:

Spune-i ca o iubesti foarte mult si fi mai tandru cu ea sarut-o pasional si stii si tu mai departe (fara sex!) inca esti copil!