| PetrescuDelia a întrebat:

acum 2 zile am facut sex cu prietenul meu, eram in ultima zi de menstruatie, am facut protejat, dar a ejaculat in zona mea pubiana, exista riscul sa se fi scurs sperma in vagin si sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primele 3-6 zile ale unui ciclu menstrual de regula se produce menstruatia. Daca in aceasta perioada se intretin relatii sexuale chiar si neprotejate care se finalizeaza cu ejaculare intentionata in vagin, probabilitatrea de a lua nastere o sarcina este desub 3-5%. In cazul tau chiar si daca sperma s-ar fi scurs in vagin este exclusa posibilitatea formarii unei sarcini. Poti fi perfect linistita fiindca nu se poate intampla asa ceva. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa ramai gravida.

| andrey020 a răspuns:

La sigur ca nu...stai linistita