| JustMe2099 a întrebat:

Acum cateva zile eu si prietenul meu ne-am despartit. Am fost mult timp impreuna. Din ziua in care ne-am despartit pana acum am continuat sa vorbim in continuare pe mess, pe skype, pe facebook, dar ca niste prieteni foarte buni. Atunci cand ne-am intalnit pentru prima data dupa despartire, am observat ca prima data a vrut sa vina la mine [ sa ma imbratiseze, sa ma sarute ] cum facea de obicei, dar a ezitat, probabil dandu-si seama ca nu mai e nimic intre noi. Si chiar el mi-a spus ca inca tine la mine, inca ma iubeste, dar mai bine ramanem doar prieteni. Ma gandesc ca poate vrea sa le dea cale libera unuia dintre 2 prieteni de al lui care ma plac si imediat ce au auzit ca ne-am despartit m-au si invitat la o cafea... Cum sa-l fac sa vrea sa ne impacam? sad

3 răspunsuri:
| CristianGrigor1986 a răspuns:

Simplu : fa tu primul pas.Nu dai detalii despre motivul despartirii. Faza cu 'prieteni foarte buni' e o amagire.Sentimentele sunt inca acolo, dar din cine stie ce motiv, el nu vrea sa o recunoasca fata de tine. Daca mai dai niste detalii, pot sa-ti spun mai multe.

| JustMe2099 explică (pentru CristianGrigor1986):

Ne-am despartit dintr-o prostie, din vina mea. M-am intalnit in ziua respectiva cu el si cu inca cativa prieteni si el era foarte nervos si nu m-a bagat deloc in seama. Dupa ce am plecat eu, i-am trimis un mesaj de nervi unei prietene care ramase-se "Ma despart de el" si ea i-a aratat mesajul, iar seara el m-a sunat si m-a intrebat ce e cu mesajul ala si i-am zis de ce am trimis acel mesaj si el a zis "Bine, daca tu asta vrei ne despartim" Apoi degeaba am incercat eu sa-mi cer iertare, sa-i zic ca era nervi, ca el a zis ca mai bine ramanem prieteni, ca in ultimul timp eu sunt prea geloasa. Si asa am continuat sa vorbim doar ca intre prieteni, dar el mi-a spus ca inca ma mai iubeste, dar mai bine ramanem cum suntem acum. Ce as putea sa fa, ca sa vrea sa ne impacam? crying

| fetelerebele a răspuns:

Paiii ziii ca nu intelegi9 de ce v-ati desprtit si ca tu nuvrei cu altcineva sa fii si nu iubesti pe altcineva de cat pe el si il saruti si gataa :* succes! funda?