| FlorinutaaA95 a întrebat:

Am 11 ani si imi place de un baiat. Nu e ceva serios, doar imi place de el. A fost in clasele I-IV cu mine, dar atunci nu imi placea de el. Acum el e la alta scoala si cand ne intalnim pe strada parca nici nu ma cunoaste..Problema e ca chiar imi place de el si nu stiu ce sa fac.sad Ceva sfaturi? big grin. Va rog fara jigniri! Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| HopefullyMe a răspuns:

Pai e foarte greu daca ss-a mutat insa poti tine legatura cu el. Poti sa-i ceri mess-ul sau skype-ul daca are sau chiar adresa de mail daca poti(orice te ajuta sa comunici cu el ). Cand il vezi pe starada te duci si il saluti si ii spui de clasele 1-4 (orice subiect de discutie e bun) si afli astea. Si apoi il inviti pe afara si vezi cum se comporta, eventual afli daca ii place de cineva si/sau faci cunostinta cu prieteni de ai lui.laughing Cam asta as face eu.laughing spor!

5 răspunsuri:
| MishalufLv a răspuns:

Pai se mai uita si la fata

| Ionut_Coanca_1998 a răspuns:

Ia id-ul meu Fanyta_89(cu F mare)
Si iti spun eu niste sfaturibig grin

| Gess1 a răspuns:

Pai daca a plecat de la scoala? Relatiile la distanta nu tin! Ochii care nu se vad se uita! Vb cu el pe strada si ii ceri si adresa de mess! Dupa ceva timp, daca tot iti place de el, incerci sa il compari cu altii care ti se par dragutzi......Trebuie sa iti treaca! Ca doar nu tine la nesfarsit! Mult succes ubitha!

| alexututz a răspuns:

Pai eu iti zic sa vorbesti cu el cand il vezi pe strada, iar daca ai mailu lui, vb cu el pe mess este mult mai usor crede-ma este mai bine sa vorbesti cu el acum pentru ca nu stii cand mai ai ocazia asta. Crede-ma si eu am trecut prin aceeasi treaba ca a ta doar ca eu a 12 ani. Sper ca te-am ajutat.Pwp