| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani aproape 14
Am 1.68m inaltime
Si 64 Kg sad

As vrea sa slabesc si macar sa-mi formez unpic abdomenul.
Ce imi recomandati sa fac? Dau Funda pentru cel mai bun raspuns!

8 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Cel mai recomandat ar fi sa te duci la sala.Dar daca nu vrei asta atunci ar trebui sa alergi in fiecare zi, sa faci abdomene si flotari de 3 ori pe saptamana.Si ar trebui sa ai grija ce mananci si sa consumi numai mancaruri bogate in proteine(gen peste, pui, lapte, etc)

Răspuns utilizator avertizat
| Mozurov a răspuns (pentru no0bzorr):

In locul flotarilor ai putea facea "cataratul"(stai in pozitia de flotari cu bratele intinse, si fara sa pleci dupa loc duci piciorul la nivelul abdomenului, ca si cum te-ai catara pe munte).De asemenea uite niste exercitii pe care le-ai mai putea face http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474&feature=fvwrel

| Loser8299 a răspuns (pentru no0bzorr):

Nu cred ca flotarile au mare legatura cu ruptul mainii, mai ales daca a trecut mult timp.Si eu am avut mana rupta si a doua zi, dupa ce am scos ghipsul puteam face flotari...

| pisika_5560 a răspuns:

Bea sloboz, faa! La ce categorie ai pusoh go on

| Hosa95 a răspuns:

Cel mai bine fa abdomene si renunta la paine si mancaruri cu multe proteine cum ar fi peste carne etc.
nu iti recomand sala ca iti strici cresterea.

| MyhayB a răspuns:

Sa renunti la sucuri, dulciuri si la junk food e primul pas. Al doilea pas este sa incepi sa faci abdomene, de 2 ori pe saptamana este suficient (2 exercitii a cate 3-4 repetari, un exercitiu pentru abdomenul inferior si unul pentru abdomenul superior)

| Valeria_Veronica_Diaconu_1982 a răspuns:

Este bine ca inca de acum te ingrijesti de tine si vrei sa arati bine pentru ca de acum cum te formezi asa vei fi.in primul rand ai mare grija la ce mananci pentru ca tendinta adolescentilor este fast food adica f periculos chiar daca este f rar aici includ cipsuri, snack-uri si alte derivate.incearca sa mananci putin si des fara sa te saturi si ar fi bine daca ai merge la sala.si regula importanta inainte de fiecare masa bea un pahar mare de apa ca-ti mai taie apetitul dar u in timpul sau dupa masa si seara sa eviti mesele dupa 6.succes