| GoodFell a întrebat:

am 13 ani jumate (sunt fata)si nu am avut niciodata un prieten si din pricina aceasta ma cred urata chiar daca toate prietenele mele si familia imi spun ca sunt frumoasa, au mai fost baieti care dadeau semne ca ma plac dar ori vad poze cu ei si cu alte fete sau sunt zile cand ma ignora! vreau si eu un sfat despre ce sa cred despre mine?

12 răspunsuri:
| ????? a răspuns:

Crede-ma te inteleg (chiar daca sunt baiat) mama de cand aveam 4-5 ani imi zicea ca am ochi frumosi, apoi mi-a zis bunica iar eu tot nu credeam, ci credeam ca imi zice asa doar pentru ca sunt nepotul ei, insa insfarsit mi-a zis o fata si abia apoi am crezut.
Credei pe cei dragi deoarece au dreptate, si eu am 14 ani si nu am prietena nu ma cred urat doar ca nu a fost sa fie sa am prietena.

| BeastMaster a răspuns:

Vai de mine 13 ani..si jumatate?! Cum se poate sa fi atat de batrana fara nici un prieten?! E clar. O sa mori singura.
Acum lasand asta la o parte, du-te in fata oglinzii, da-ti sapte palme si trezeste-te la realitate.

Răspuns utilizator avertizat
| adriang95 a răspuns:

Terminati cu intrebarile astea! Nu esti urata decat daca si tu consideri asta! incearca sa intelegi ca nu esti la varsta la care sa ai nevoie disperata de un prieten! Gandeste-te ca o data si o data tot va veni acel cineva. Tu trebuie sa nu il cauti, ci totul sa fie intamplator, altfel unde mai este acea legatura care se formeaza, acel impact emotional acea "magie" cum ne place noua, poetilor sa spunem?

| AriannaAri a răspuns:

Nu te ingrijora daca pana la varsta asta nu ai avut un prieten, toate vin la timpul lor. Exista persoane care au prieten la o varsta mai frageda, alte care au prieten mai tarziu.
N-ai de ce sa iti faci griji.
Pa, pa kiss.

| Mαdαliηα a răspuns:

Ba cand va aud pe uneleee... va mananca de pe acu', de te grabesti asa? crezi ca nu mai sunt baieti? vai de capu' tau... pe la 17-18 ani ce-o sa faci? iti spun eu, o sa mergi cracanata! kiss

| Ralluca99 a răspuns:

Nu conteaza ce cred altii despre tine, conteaza ce crezi TU! Cu siguranta nu esti o fata urata dar inca nu ai gasit ceva care sa te atraga asa de mult incat sa spui :'' Asta e, pe el in vreau! Sunt o fata super faina si frumoasa, o sa il am, o sa-mi pice in plasa!" Daca vei spune asta vreodata cu siguranta vei reusii. Daca Tu te crezi frumoasa, scumpa mea, chiar esti! Conteaza sa le arati celor din jur ca, crezi in tine, asa ei vor avea o parere foarte buna despre tine! Nu te stresaa..Iti voi spune un mic secret de al meu ..si eu am 13 ani si, desi am avut 7 relatii ( una a durat chiar mai mult de o luna), nu am avut parte de primul sarut.
Ia ID daca vrei sa mai vb : ralucutza210
Sper ca te-am ajutat! PUP! Succes!:*

| Geeeorgyyy a răspuns:

Nu iti mai face atatea probleme in privinta asta pentru ca orice om este frumos in felul sau si daca tie toata lumea ti-a spus ca esti frumoasa asta inseamna ca esti foarte draguta.
Iar in ceea ce priveste ca nu ai prieten iti pot spune ca sunt si eu in aceeasi postura dar nu imi fac probleme pentru ca orice persoana isi gaseste sufletul pereche la un moment dat.
Lucrul acesta este spontan (exact in momentul in care te astepti mai putin ti se intampla ce iti doresti).
Tu trebuie doar sa astpti momentul potrivit si ti se va indeplini dorinta mai repede decat crezi.Ca sa poti avea un prieten trebuie sa simti o anumita atractie pentru el.
Succes!

| alexcopindean a răspuns:

Hai gata! si eu am avut un prieten cu aceasta problema si de la vreo 15 ani o inceput sa umble fetele dupa el. Nu te ingrijora, totul va fi bine doar trebuie sa astepti!happy

| DragosCvd a răspuns:

Buna! nu iti face griji fiecare persoana e frumoasa in felul ei de a fi si ai desul timp sa iti faci un prieten inca esti destul de mica! am si eu prieteni de 15-16 ani care sunt frumosi dar nu au avut prieteni! ori cum nu iti face griji ca nu o sa mori singura :X