| einterteimant a întrebat:

Buna tpu...am 13 ani si am o problema cu penisul nu il pot decalota nici macar un pic doar cat sa vad ca pe varful preputului se afla ceva rosu am avut si problema cu smegma si am mers la un chirurg dar m-a durut atat de tare cand mi la decalotat incat nu am mai putut sta (aveam 9 ani) nu stiu ce sa fac mi-e rusine sa le mai spun parintilor ca iar am probleme si mi-e frica sa nu am fimoza ca sa nu ma opereze ca am aflat ca are efecte negative va rog eu foarte mult sa ma ajutati ceva sfaturi, nici nu pot sa il ating ma doare ingrozitor a si am uitat penisul nu mi-a crescut daca are vreo 4 cm va rog sa nu radeti ma ingrijorez foarte tare si nu stiu ce sa fac.

7 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Spune-le parintilor, ei te vor duce la medic, asa e cel mai bine... spune-i attalui tau, e sa vezi ca va fi bine, fara rusinewinking

| AlinKun a răspuns:

Du-te la medic noi nu avem cunostinte in domenii medicale, si nu putem raspunde la intrebari complicate de sanatate

| pink425 a răspuns:

Mai lasa lucru manual... du-te la doctor si cauta`ti o iubita pe viitor!

| raduraduu a răspuns:

Cred ca nimeni de pe TPU nu e mai bun decat un doctor asa ca mai bine ar fi sa te duci la un medic doar sa te consulte sa vada ce ei.Pentru asta nu trebuie sa afle parintii.

| studmed a răspuns:

Spune parintilor. Fimoza pare sa fie, insa se rezolva destul de usor... altfel vei avea de suferit! acum e varsta indicata sa mergi la medic.

| Teufelchhhen a răspuns:

Go to the doctor.happy
* With your parents big grin

| Suckme101 a răspuns:

Tu sti ce inseamna cuvintele pe care le scrii...Ai vazut chestile astea pe net si acum crezi ca si tu.Suferi de scleroza