| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani...si am un iubit care luna asta face 18. Suntem impreuna de 5 luni dar acum a aflat tata de noi! Mi-a interzis sa mai vorbesc cu el si i-a spus si lui sa ma lase in pace ca daca nu il da pe mana politiei si se duce si la ai lui...Tin sa specific ca nu am facut sex! Tata nu vrea sa-l accepte sub nici o forma si nu pot renunta la el! Il iubesc enorm de mult si sa nu aud ca "nu stii ce e aia dragoste si chestii de astea" Va rog! Vreau sa-l conving
p.s mama e plecata din tara si ea nu poate face nimic...nu imi stie situatia dar sigur ar reactiona mai urat

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai si cam ce ai vrea sa facem noi? Tinand cont ca esti minora tatal tau poate sa-l bage la puscarie pe individ. Asa ca nu avem ce sa-ti facem.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Pai dar de ce sa-l bage ca nu am facut sex?

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca n-ai facut asta e bine. Atunci nu-l poate baga dar ii poate interzice cu politia fiind minora. Daca nu se supune, poate cere ordonanta presedintiala de la un judecator prin care sa se apropie de tine. Incalcarea ei duce tot la puscarie.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cat crezi ca vei mai rezista? Spui ca il iubesti.Ce crezi ca este iubirea? Habar nu ai.Esti un copil naiv.Vei pica rapid in mrejele lui.Copil fara minte!

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Iubirea...e acel sentiment frumos in care iti trec o mie de fluturasi prin stomac! In care simti ca ai face orice pentru o persoana si iti place totul la ea...ti-as putea explica mai multe

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar viitorul cum il vezi alaturi de el? Din absolut toate punctele de vedere.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Il vad ca fiind aproape! Noi sa fim prieteni mereu nu numai iubiti...peste ani, cand voi fi pregatita sa facem dragoste, iar pana atunci sa imi fie alaturi cum mi-a fost si pana acum

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok! Succes! O seara buna in continuare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E doar naivitatea specifica varstei din partea ta. tatal tau are mare dreptate si daca vrea sa ii faca rau ii poate face fara prea multe probleme. Se numeste corupere de minori ce face el. Si sa imi mai zic un secret... ce crezi ca vrea un baiat de 18 ani in care fierb hormanii de la o fetita naiva de 14 ani in afara de sex?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multi au trecut prin situatia asta, e specifica varstei.
El fiind mai mare probabil nu va avea prea multa rabdare cu tine si la asta se gandeste si tatal tau.
Probabil isi doreste sa te concentrezi pe activitatile de la scoala si nu la un "iubit".

Va fi greu sa il convingi ca e alt fel pentru ca tatal tau fiind barbat trecut prin viata, stie la ce viseaza orice pusti de 18 ani.

Daca nu rezolvi cu tatal tau, stai linistita... intr-o saptamana, max 2 "flacara iubirii" o sa se mai domoleasca

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai a trecut ceva timp...si asa ne ignoram dar tot mai vorbim pe ascuns si chestii de astea...ce sa fac? Cum l-as putea convinge cu iubitul meu e altfel? Si da vrea sa ma concentrez pe scoala si alea-alea dar vreau sa--i arat ca pot avea si un iubit

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cand a plecat mama ta?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca Scopul tau aici este sa pui mana pe un tricou gratis. pe 3 iunie mama ta te batea de zor "Hey! Buna! Am o problema cu mama....ma bate intruna si am 14 ani ma cert si m-a scuipat in fata. Ma face curva proasta si toate astea. Adevarul e ca si eu ii raspund si tip la ea dar ma bate odata m-a batut cu piciorul de la masa si nu de putine ori m-am dus cu ochii unflati la scoa, iar profesoarelor le spuneam ca am cazut cu bicicleta. Ce ar trebui sa fac..am vorbit si cu tata dar nu zice nimic si nu imi spune-ti sa incerc sa nu mai tip la ea si sa o ignor ca tot asa e"
Citat din intrebarea ta :http://www.tpu.ro/......roasta-si/

Si acum a sosit randul tatalui tau :))
hai lasa vrajeala

| doreal a răspuns:

Uite, mai bine nu te bagai intr-o relatie de la varsta asta. Am 13, daca vrei iei in considerare ce spun daca nu, nu.
Tatal tau are dreptul sa iti interzica tot ce crede ca te pune in pericol deoarece tu esti minora. Nu ai ce face. El te iubeste mult si e pentru binele tau. Tu chiar atat te increzi in iubitul tau, are 18. Eu nu stiu cine e laughing, dar eu in locul tau mi-as vedea de scoala. Ca e oricum grea si cu inca un iubit. Din cap ti-l poti scoate doar daca tu vrei, pune-ti si niste probleme, poate nu il cunosti atat de bine, esti o fetita pe langa el. Intr-adevar este mica diferenta dintre voi, dar sunteti in niste perioade naspa, daca tu aveai 17 si el 21 poate ca da dar asa. Naspa rau. Iti doresc oricum succes happy.

| Hakuouki a răspuns:

Uite, ai 14 anisori, abia ai dat de buletin si vrei iubit de 18 ani si il mai si iubesti, frate nu zic ca voi la varstele alea sunteti incapabili de iubire, dar exagerati prea mult, habar n-aveti ce simtiti si transformati totul in drama. Tipul poate fi acuzat de mai multe chestii, chiar daca nu ati facut inca sex si daca veti face, va fi chiar mai usor sa ajunga dupa gratii.

| Bostan_Darius_1990 a răspuns:

Tatal tau incearca doar sa te protejeze... motivul ar fi diferenta de varsta... El 18 ani. tu doar 14, cine stie la ce se poate gandi tipul acela de 18 ani.Dar, gandeste-te un pic de tot. daca nu ar fi tatal tau. acuma ai fi dracu virgina. sau mai rau straight face Eu ma gandesc ca-l placi foarte mult si etc. dar nu sti ce poate avea el in cap. Asta o fost parerea meawinking ma poti judeca cum vr tongue Bafta big grin