| Micu_Madalina_Maria_1997 a întrebat:

Buna TPU...am 14 ani si un coleg de clasa in ultimul timp se poarta foarte frumos cu mine asa ceva nu mi sa mai intamplat mai ales cu el...tot vine in pauze, sta cu mine si se poarta mai frumos ca si cu celalalte colege eu il plac putin dar nu cred ca o relatie cu el ar merge va rog dati-mi sfaturi dau fundita happy

12 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Te place si cred ca vrea sa fiti mai mult ca prieteni. eu zic sa ai dai atentie si sa discuti cu el daca tu vrei sa incerci o relatie. pentru ca daca nu ai zici nimic ai dai sperante :X succes

| Sophiee a răspuns:

Din cate spui tu baiatul pare sa te placa, iar daca si u il placi, de ce nu incercati sa aveti o relatie? de unde sti ca ceva nu va merge daca nu incerci? nu ai nimic de pierdut. pupici :*

| xCarolina a răspuns:

Pai sa privim intai concret problema. Exista anumite motive pentru care nu crezi ca ar putea merge o relatie cu el? Daca te place, e destul de dragut din partea lui ca se poarta asa frumos cu tine si nu incearca sa te "abordeze" intr-un alt mod, mai putin delicat.Ar trebui sa stai sa vezi cum mai evolueaza lucrurile, iar daca simti ca e reciproc, desi e abia la inceput, de ce sa nu ii dai o sansa?

| MarioOnette a răspuns:

Buna.Te place asta poate s-o inteleaga oricine, eu zis sa nu te grabesti daca iti propune intilniri mai bine nu feruza ai zis ca iti place de el putin inseamna ca nu tii indiferent si poate sa se primeasca ceva din asta, si daca inca nu te-a inervat cu comportamentele lui de ce sa strici totul vorbeste cu el despre aceasta poate atunci iti va spune ce simte.bafta si o seara minunata :*

| JoyeWhitebear a răspuns:

Poate ai putea sa i dai o sansa si sa vezi ce se intampla

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Tot ce stiu e ca te placebig grin

| Loveyourself a răspuns:

Cu siguranta are sentimente pentru tine iar daca se holbeaza la tine(cum fac majoritatea baietilor)atunci e indragostit lulea(de tine)

| Sava30 a răspuns:

Te place. Baietii in general asa se manifesta cand le place de o fata. Ii acorda mai multa atentie decat celorlalte. Acuma, daca tu consideri ca iti doresti o relatie cu el, accepta, daca nu crezi ca ar trebui sa aveti o relatie refuza-l.

| SmarandaBolea a răspuns:

Spune-i ca nu v-ati potrivi si ca puteti ramane prieteni!happy

| DutuXXL a răspuns:

Prima data fa un test sa te comvingi si apoi fa pe inabordabila sau flirteaza cu el. Daca merge funda pliz

| andreea2598 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin sa vezi daca tine si el la tine si daca esti sigura ca raspunsul lui va fi pozitiv eu zic sa stai de vorba cu elwinkingo sa te ajute si poate relatia va durawinking

| Motriuc_Florin_1997 a răspuns:

Si eu cred ca ar merge relatia dintre voi asa ca bafta