| Dovahkiin28 a întrebat:

am 14, si doresc sa intreb daca masturbarea este ceva normal, pentru ca mai mereu ma simt vinovat si imi promit ca nu o mai fac niciodata dar, dupa vreo 3 saptamani, mi se intampla iar, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, la varsta ta este ceva normal. Doar sa nu-ti faci un obicei din asta ca devii dependent. Ocupa-ti timpul cu un sport si fa-o cat mai rar, n-ai de ce sa te simti vinovat.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E foarte normal. Și nu doar la adolescenți - sunt și cupluri căsătorite în care unul sau ambii parteneri se masturbează (împreună sau fiecare separat). Chiar nu ai de ce să te simți vinovat pentru că doar faci un lucru ce-ți produce plăcere.