| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am 15 ani si am o problema. De cate ori vreau sa dorm la prietenul meu nu pot, deoarece nu ma lasa mama. Nu vreau sa fac sex cu el, vreau decat sa dormim impreuna. Mama nu stie ca am prieten si de aceea cand vreau sa dorm la el ii zic ca merg sa dorm la o prietena, dar ea nu ma lasa ca cica trebuie sa vorbeasca cu parintii fetei etc crying Ce sa fac? Cand o sa lase si ea "garda" jos?

10 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

La varsta ta nu e chiar normal sa dormi cu prietenul tau, chiar daca intentionezi sau nu sa faci sex cu el!
La varsta ta, poate ca e mai bine sa dormi acasa, e si normal ca mama ta sa isi faca griji pentru tine si sa vrea sa vorbeasca cu parintii prietenei tale, pentru ca se intampla prea multe ca sa mai ai incredere in oricine!
Mai bine nu o minci, pentru ca de la o minciuna se pot ajunge la alte minciuni mai mari si daca o sa te prinda cu minciuna, o sa fie mai rau, pentru ca atunci chiar nu o sa mai lase garda jos pana ai 20 de ani!

| lorena_9743 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Cel mai bine ar fi daca ai astepta pana a implini varsta da 18 ani macar atunci esti independenta, iar parinti nu mai pot sa te aiba sub papuc, dar ai putea sa-i convingi pe parintii prietenei tale sa o m inta pe mama ta dar nu este o optiune foarte buna.eu zic sa te gndesti de mai multe ori inainte de a lua o decizie ca aceasta.

| JustDoIt456 a răspuns:

Cum sa dormi la virsta de 14 ani la prietenul tau? Parintii lui ce spun?

| JustDoIt456 a răspuns:

Scuze... Am vrut sa scriu 15. oricum asta nu iti permite sa dormi la el. Asteapta sa mai cresti.

| passenger a răspuns (pentru JustDoIt456):

Si cat sa mai astept? laughing

| suntserios a răspuns (pentru passenger):

Da de ce te grabesti asa? Ti e frica sa dormi singurica? Mai asteapta si tu vreo 3 ani.

| JustDoIt456 a răspuns (pentru passenger):

Pina o sa poti sa decizi ce faci cu viata ta singurica. Acum parintii sunt raspunzatori.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faci nimica ca nu e normal la varsta aia sa dormi la el. Parintii lui ce cred? (asta da e si el minor)

| izabelaAna a răspuns:

Mai bine dormi la tine acas...winking

| Coloryourlife a răspuns:

Sora mea are 17 ani si mama si tata nici nu o lasa sa se duca pe la prietenul ei. Mie nu mi se pare in regula sa dormi deja de la varsta asta cu el.