| roket2012 a întrebat:

Am 16 ani iar iubita mea are 14 si vrea sa imi ascultati povestea.
Avem cam 1 an de cand suntem impreuna si avem ca 1 luna de cand vorbim tot feluri de tampenii de sex de masturbare. mai mult vin eu cu chestii din astea si dupa ce intra si ea in conversatie ii zic ca a fost o gluma chestii din astea si ea nu se supara. Acuma 2 zile am mai avut o disutie in genul acesta, iar acuma ma simt prost deoarece pana mea are 14 ani iar eu 16 si vorbim lucruri din astea si am facut-o sa se si gandeasca la ele... Intrebarea mea pentru voi este cum sa rezolv tot taraboiul asta ca i-am spus si ei ca ma simt naspa si chestii din astea, iar ea mi-a spus ca nu e nimic rau bla bla dar eu tot ma simt vinovat/naspa. Si daca imi puteti da si niste sfaturi ce as putea vorbi cu ea ceva nou orce subiect nu conteaza v-as ramane recunoscator. Dau funda la cel mai bun raspuns si va rog fara raspunsuri idioate. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Ca are 14 si tu 16 nu este nici o diferenta. tie ti-e cam frica pentru ca s-ar putea sa vrea sa faca ce-i ceri. eu zic sa ai curaj.
problema este ca daca ai pornit pe un drum si dai inapoi nu cred ca ii va place si s-ar putea s-o pierzi. nu te simti vinovat sa vorbesti cu prietena ta despre sexualitatea ta. este un domeniu pe care-l vei discuta de acum cu ea si cu alte fete pe care le vei intalni in viata ta.
nu te cunoaste nimeni aici asa ca spune de ce anume ti-e frica cand vine vorba de sex.

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ea te accepta sa vorbesti asa cu ea, nu ai de ce sa te simti vinovat.

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti vinovat. Este un lucru pe care l-ati facut impreuna, de comun acord. Se poate ca ea sa accepte aceste lucruri pentru a iti face tie o placere.
Daca tu nu te simti bine, nu mai deschizi subiectul si nu iti mai faci probleme despre ceea ce s-a intamplat in trecut.
Incearca sa o cunosti mai bine si sa gasesti lucruri interesante pentru amandoi pe care sa le faceti impreuna.

| sofisis a răspuns (pentru SkyPilot):

Ca de obicei, indiferent de pe ce cont as fi, dupa tine nu prea mai am ce sa adaug. tongue

Dar zic si eu asa: pur si simplu nu mai deschide subiectul. Iar de vorbit, puteti vorbi despre absolut orice. Filme, muzica, prieteni comuni, planuri de vacanta etc.

| Suck a răspuns:

Nu e nimic rau in a discuta despre asta, nu ai de ce sa te simti vinovat.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Hormonii sunt de vină, e normal ca la vârsta voastră să vorbiți despre așa ceva. Dacă vrei să schimbi subiectul de discuție, puteți vorbi despre filme, cărți, colegii de la școală, etc.

| NH4OH a răspuns:

Stai liniștit. Nu e mare diferență de vârstă. Cine știe ce a făcut ea înainte, poate chiar unele lucruri despre care vorbiți voi. Altele de la 13 ani își încep viața sexuală și tot felul de lucruri. Oricum, să nu te crezi un mare experimentat, că nu ești.
Oricum, e normal să vorbiți despre aceste lucruri, poate o să puneți mai târziu și în practică, dar văd o oarecare reținere sau frică din partea ta. Sigur pee ea nu o deranjează.

| Rainmaker a răspuns:

LOL!
A fost odata ca niciodata o "epoca de aur" in care fetele de 14 ani se jucau cu papusile iar baietii de 16 ani cu pana prin tarana.Acum ne-am "modernizat" si ce folos, caci ne-a luat Dumnezeu mintile. Oricum, nu-i ceva rusinos sa voebesti despre orice cu un bun prieten (chiar daca-i fata). Daca a inceput sa te "rusineze" subiectul, schimba-l pur si simplu si nu-ti mai fa procese de constinta.Nu trebuie sa regreti niciodata un fapt consumat caci nimeni nu-i poate da inapoi romanului mintea cea de pe urma.BTW - ai mare grija ce-ti doresti, caci s-ar putea sa obtii!

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Subiecte comune.Intreab-o ce ii place ei. Culori etc.