| anonim_4396 a întrebat:

Am 19 ani si de aproape 2 ani ma aflu intr-o relatie destul de serioasa cu o singura exceptie, nu am reusit pana acum sa facem dragoste. Am incercat acum cateva luni, doua nopti la rand sa facem si pasul acesta dar eu nu am rezistat pana la capat asa ca am renuntat. Acum cateva zile am incercat din nou dar din nou l-am oprit si am renuntat sa mai incercam. In timpul preludiului ma simt nemaipomenit, e o senzatie extraordinara dar cand e vorba sa ajungem la puncul culminant ma apuca teama in ceea ce priveste durerea. am discutat mult pe tema asta cu el, tin sa mentionez ca e mai mare cu 7 ani ca mine, ma intelege, nu ma obliga sa fac ceea ce nu vreau si e dispus sa ma astepte dar cu toate astea imi e treama ca daca o sa continui sa fac acelasi lucru mere o sa il pierd. Vreau si eu o parere, ce se intempla cu mine, ce ar trebui sa fac? Lui ii zic totul, imi stie temerile, nu e o problema comunicarea dar nu stiu ce se intampala cu mine. Ma simt pregatita pentru pasul acesta, vreau sa fie el primul si ultimul dar nu inteleg de unde vine frica aceasta.

Răspuns Câştigător
| Annellise a răspuns:

Draga gewtza happy, ti se intampla asta pentru ca esti tu speriata, te panichezi... daca preludiul este perfect si te simti bine, incearca ca si atunci cand urmeaza urmatorul pas : sa nu te gandesti vayy urmeaza sa ma penetreze! pentru ca atunci inconstient peretii vaginului se intaresc, si este greu sa te penetreze fara durere. Gandeste-te cat de mult il iubesti, cat de mult il doresti, cat de bine te simti in preludiu si cand te saruta, si nu te gandi: vay urmeaza sa ma penetreze! daca iti lasi mintea limpede, si incerci sa nu te mai stresezi atunci peretii vaginului vor fi mai moi, si durerea nu va fi asa de mare si vei simti poate chiar placere. Incearca sa stai tu deasupra, sa poti controla tu toata miscarea, sa te lasi incet jos cat simti tu ca poti. Asa te vei simti si mai puternica si cand il vei vedea cat de fericit este sa te aibe posibil sa scapi de acea teama. La urmei urmei ce este asa de grav?! O simpla durere care trece, si apoi se va simti o adevarata placere. Gandeste-te ca merita `micul sacrificiu`. Mult succes. AI prea multe pe cap si esti prea stresata, din acest motiv organismul tau nu este usor de `modelat`. Te pup si sper sa iasa bine happy

| Andreea52 a răspuns (pentru Annellise):

Multumesc mult pentru sfat:*

| Annellise a răspuns (pentru Andreea52):

Cu cea mai mare placere happy

Sper sa faci ceea ce simti, simta-te bine...pentru ca observ ca voi aveti o relatie de invidiat care merita sa aiba si o activitate sexuala de invidiat happy
Te pup :*

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Pentru ca nu ai mai facut asa ceva.Este ceva normal sa iti fie frica este un sentiment.Este ceva nou si ai temeri, nu ai mai facut nu stii.Incearca pana reusesti! Si nu-ti mai fa griji, daca te iubeste si tine la tine cu adevarat nu te va parasii pentru asa ceva, deoarece nu este un motiv.O iubire adevarata rezista si fara relatii sexuale cred eu.Nu este un motiv ca sa-l pierzi, desigur doar daca lui ii pasa de asa ceva. Daca a spus ca te va astepta spera in continuare si incearca sa-ti invingi teama, dar sa ai si grija!

| hackey a răspuns:

Spune-i sa nu se opreasca dar sa fie bland. Aceea durere nu va disparea de la sine pentru ca esti prea speriata...

| Andreea52 a răspuns (pentru hackey):

Mersi pentru sfat

| hackey a răspuns (pentru Andreea52):

Verifica mesaj privat

| Andreea52 a răspuns (pentru hackey):

Multumesc mult pentru sfaturi.o sa tin contbig grin