| Barbiiiedoll a întrebat:

Bună TPU :*!
Am auzit de la o prietena ca cica daca iti tii parul impletit. minim o saptamana iti va creste.
e adevarat:-s?
Sau ce metode mai stiti ca sa creasca parul mai repedecrying?
P.S : scuze de categorielaughing, dar e mai populara happy

Răspuns Câştigător
| gingergirl1 a răspuns:

Asta am auzit si eu! Daca iti ti parul impletit creste mai repede...merita sa incerci!happy

8 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Eu îmi țin părul strâns de când a început vara și a mai crescut puțin, dar nu cred că din cauza asta laughing.

| Auslesse a răspuns:

Bine,bine,n-am auzit, deci nu stiu ce sa zic.dar, totusi, in saptamana aia nu te speli deloc pe cap? cum stai o saptamana intreaga asa?

| Barbiiiedoll explică (pentru Auslesse):

Ma spal si dupa il impletesc din nouwinking

| RAY a răspuns:

Trasul de par pana i creste par simpla si gratis, leagati parul de o macara sa vezi ca isi creste

| h3r a răspuns:

Nu împletit, ci doar strâns. Dar e o prostie...

| Oana92 a răspuns:

In niciun caz! In primul rand nu e sanatos sa il ti impletit cel putin o saptamana pentru ca firul de par in timp se slabeste si se va rupe. In al2lea rand nu e igienic si estetic sa il ti atat de mult timp impletit. La cat timp te speli tu pe cap? Eu stiu ca e bine ca macar o data pe saptamana sa faci asta. Si plus de asta, tu in saptamana aia nu vei dormi? Pentru ca oricat de bine e impletit tot vor iesi firicele din coafura si etc. In fine...
Si in al3lea rand nu e logic, ce legatura are faptul ca tu il ti impletit cu faptul ca el va creste? Niciuna.

Singura varianta e sa folosesti sampon cu petrol si sa iti tunzi regulat varfurile pentru ca parul sa nu se deterioreze. In rest toate chestiile astea cu parul strans si tinut cat mai mult in apa sunt niste tampenii mai mari ca aia care le-au inventat. Aaaa, si mama a lucrat mai bine de 30 de ani in domeniu, deci cam stiu ce vorbesc!

| Vi003 a răspuns:

Care par? Daca te referi la cel din cap, exista tratamente naturiste la Plafar, nu costa mult si efectele se vad in timp. Discuta cu farmacista si nu uita sa citesti prospectul produsului. Incearca!winking

| CristinaMaria1D a răspuns:

Pe langa coada impletita poti sa cumperi de la farmacie ulei de ricin si vitamina A(se gasesc si sticlute care sa aiba uleiul si vitamina impreunate big grin). Inainte sa iti faci baie pe cap, te dai la radaciniile firelor de par cu ulei, si astepti o jumatate de ora dupa care te speli. PS: Cu cat parul sta mai mult in apa, cu atat creste mai mult. Funda?