| Utilizorulraulandrei a întrebat:

Salut, TPU. Știu ca e o cerință mai delicata, nu ma judecați va rog, dar ma gândesc prea des la asta. Astăzi m-am masturbat, m-am dus la baie, m-am șters cu hârtie, m-am spălat pe mâini, si cam la jumătate de ora după, am intrat in cada sa fac dus(16 45)Chiar de m-am șters, exista posibilitatea ca de exemplu pe penisul meu sau pe piele sa fi rămas spermatozoizi, chiar de sperma nu era vizibila și nu simțeam ca și cum ar fi pe mine, sunt șanse sa mai existe spermatozoizi fără ca spermă sa fie vizibila? Pentru ca atunci când m-am masturbat am ejaculat în pantaloni, care după i am șters puțin și am stat în ei pana când am făcut dus și după aceea, la ora 6 50 cam asa s-a bagat și mama. Apa era fierbinte, sunt șanse sa mai fi fost spermatozoizi pe piele sau penis fără sa fie spermă sau cel puțin fără sa se vadă atunci când am făcut dus? Pe pantaloni se mai simțea putina spermă, am șters cât am putut, dar după cam 7 minute nu mai era, adica nu se mai simțea. E posibil ca atunci când mama s-a dus sa facă dus sa mai fi fost spermatozoizi și sa rămână gravida? Rog seriozitate. Femeile când stau în cada, apa le întra în vagin sau îl au închis, la fel și cu sperma dacă ar fi se procedează ca și cu apa, cu vaginul închis?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Pentru ca nu e suficient sa te stergi doar cu servetel, trebuie sa te speli pe maini cu apa si sapun, iar in zona intima macar cu apa, preferabil la bideu (asta daca te-ai spalat deja in ziua respectiva cu sapun si nu vrei sa usuci pielea; daca nu, folosese si sapun deoarece asta implica o igiena corecta zilnica).
Sperma contine si fructoza, exact ca fructele sau altele care iti lasa mainile lipicioase in caz ca le mananci asa si curge zeama peste tot.

,, Veziculele seminale eliberează un fluid bogat în zaharuri, în special fructoză, care alimentează sperma. Fluidul conține, de asemenea, factori de coagulare, de unde rezultă caracteristica lipicioasă a materialului seminal.'' - https://www.humanitas.net/ro/wiki/anatomie/veziculele-seminale/

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doamne, mai sunteti prosti pe lumea asta?

Bine ca din toamna se introduce obligatoriu Ora de educatie santitara si sexuala, sa invatati ceea ce habar nu aveti.

Pune mana si spala cada dupa ce faci baie, ca nu sunteti niste oameni imputuiti sa va spalati in aceeasi apa murdara!
Asta tine de igiena si de bun simt.

| dullcat a răspuns:

Sper ca esti troll.

Spermatozoizii nu traiesc in apa cu clor, pe servetele uscate/umede, pe maini, pe haine, pe mobila, pe tavan, pe par, pe animale, pe copaci etc.

Spermatozoizii mor in cateva minute dupa ce intra in contact cu aerul.Doar in vagin au mediul propice pentru a supravietui pana la 5 zile.

| Utilizorulraulandrei explică (pentru dullcat):

Ok ok, dar atunci care e explicația ca după masturnare, penisul încă e lipicios chiar de l am sters, la fel și mâinile

| Utilizorulraulandrei explică (pentru dullcat):

Mulțumesc pentru răspuns și seriozitate. Deci sunt 0 șanse e ca mama mea sa fie gravida?

| dullcat a răspuns (pentru Utilizorulraulandrei):

0 sanse.

| dullcat a răspuns (pentru Utilizorulraulandrei):

Pentru ca nu e suficient sa te stergi doar cu servetel, trebuie sa te speli pe maini cu apa si sapun, iar in zona intima macar cu apa, preferabil la bideu (asta daca te-ai spalat deja in ziua respectiva cu sapun si nu vrei sa usuci pielea; daca nu, folosese si sapun deoarece asta implica o igiena corecta zilnica).
Sperma contine si fructoza, exact ca fructele sau altele care iti lasa mainile lipicioase in caz ca le mananci asa si curge zeama peste tot.

,, Veziculele seminale eliberează un fluid bogat în zaharuri, în special fructoză, care alimentează sperma. Fluidul conține, de asemenea, factori de coagulare, de unde rezultă caracteristica lipicioasă a materialului seminal.'' - https://www.humanitas.net/ro/wiki/anatomie/veziculele-seminale/

| dullcat a răspuns:

ICE25, mergi pe munte.Inca e frumos in perioada aceasta si ajuta la frustrari.

| Emilian65 a răspuns:

Stai liniștit ca mama ta nu va rămâne gravida după ce ți s-a întâmplat în urma masturbării.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai Raul,voi faceti baie in aceeasi apa?
In mod normal procedura a cam asa; speli cada, pui dopul, dai drumul la apa, te speli, te clatesti, te clatesti sub dus.Scoti dopul, lasi apa sa curga, clatesti.
Oricum in cazul prezentat de tine, nu!

| Utilizorulraulandrei explică (pentru Fatamuntilor):

Totuși am citit pe net ca astfel de cazuri sunt. La o petrecere în piscină un băiat a ejaculat și câteva femei au rămas însărcinate, sau în Iași unde sora ar fi făcut baie după fratele ei. Bine, totuși aici e diferența de 2 ore, iar mama mea are peste 40 ani. Tot rămân cu aceasta teama, la ce am citit. Da, am dat drumul la apa, însă bineînțeles ca nu se scurge efectiv fiecare strop de apa, asta doar după o zi când se evapora, iar eu înainte sa fac baie, aveam pe mine pantalonii în care am ejaculat, unde cred ca mai era spermă, chiar de eu din ce țin minte nu o mai simțeam. Nu știu dacă s-au uscat complet în doar 25 minute. Poate ca în cele 10 minute cât am stat în apa foarte calda sau fierbinte, spermatozoizii au murit, sau au avut timp in cele doua ore sa se fi evaporat sau ce fac ei complet. Mai sunt motive sa ma îngrijorez?

| dullcat a răspuns (pentru Utilizorulraulandrei):

Sunt fake news, ca doar e important sa faci clickuri si vizualizari de la multimile care cred.

Din moment ce tot insisti cu treaba asta, clar esti troll.Mai erau pe aici plictisiti care ma intrebau in privat daca matusa poate ramane insarcinata dupa ce au ejaculat pe capacul toaletei.

| Utilizorulraulandrei explică (pentru dullcat):

Nu sunt troll deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar s-a activat pisica dull cu chatbot-ul ei.

| YANI5 a răspuns:

Salut! Sa stii ca femeile cand isi fac baie, inchid robinetul jos. Stai linistit